Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Arabam ilk kademe fan açmıyor.

Durum : Çevrim Dışı
    Konuları : 5

Peugeot modellerinde fan 97 derecede acıo. Bunu bizzat yetkili servisten ögrendim. O yuzden senin termostat ında bozuk olabilir. Benim 70 i gecmio du kısın. aracın içinde donuodum resmen. Termostat ım bozulmus!

Aşırı trafiğe girdiğimde hararet yükselmesin diye bende klima acıyorum. Cünkü klimayı actığında fan devreye giriyo. Gördüğüm kadarıyla senin su sıcaklığın 100 derecenin üzerine cıkıyor. Bence termostat ı değiştir yada benim 70 derecelik termostat ı göndereyim sana. Bosuna 130tl verme termostatına
    81AS055

Kerem BAYRAK - 0533 361 79 59

Konuları : 9

Alıntı 81AS055 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot modellerinde fan 97 derecede acıo. Bunu bizzat yetkili servisten ögrendim. O yuzden senin termostat ında bozuk olabilir. Benim 70 i gecmio du kısın. aracın içinde donuodum resmen. Termostat ım bozulmus!

Aşırı trafiğe girdiğimde hararet yükselmesin diye bende klima acıyorum. Cünkü klimayı actığında fan devreye giriyo. Gördüğüm kadarıyla senin su sıcaklığın 100 derecenin üzerine cıkıyor. Bence termostat ı değiştir yada benim 70 derecelik termostat ı göndereyim sana. Bosuna 130tl verme termostatına
    Usta valla kafam karıştı en güzel bayram dönüşü ustaya bi ugramak ilgin için tşk ederim..termostata filan baktırıcam bi acayip ya daha önceki arabamda ben hiç ikinci kademe fanı sesini duymuyodum...benimki bariz kırmızıya dayanıyo ilk kademe fan açmıyo bizzat denedik fark ettik ki açmıyo.

Aracının termostatı benim aracla aynıysa eger termostatı söktürmek baya bi sıkıntılı. Motor ayağını felan söküosun Benim aracım diesel termostatları farklı mı aynı mı bilmiyorum. Ama muhakkak baktır. Peugeot aracların tek sıkıntı su hararet olayı! Umarım ucuza atlatırsın
    81AS055

Kerem BAYRAK - 0533 361 79 59

inşallah usta ya valla trafikte ilerlerken hararet yapıcam diye korkuyorum.

Konuları : 49

Alıntı burak.bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah usta ya valla trafikte ilerlerken hararet yapıcam diye korkuyorum.
    Baktın hararet yükseliyor klimayı aç fanı manuel olarak aktif etmiş olursun

Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktın hararet yükseliyor klimayı aç fanı manuel olarak aktif etmiş olursun
    aynen kardeşim bende bizzat böyle yapıyorum tama fanı açıyo ama yinede içim sinmiyo tam sınıra gelince fanı açıyo bazende ben klimayı açıyorum öyle düşüyo yani..
    uzun yolda veya normal şehir içinde düz giderken sorun yok sadece dur kalklarda filan yapıyo.

Durum : Çevrim İçi
    Konuları : 467

dur kalk arabanın en büyük düşmanıdır zaten o zaman normal şartlarda bile hararet yükseliyo dikkatlı olmamız gözümüzü i,brelerden ayırmamamızda fayda var tekrar geçmiş olsun sanada kardeş
    Fırat AYDIN
    2009 Peugeot 207 1.6 THP Rc Lemans 220 Bg
    0532-213-89-51

One King One Love

34 KYR 47

​FrencH KisS

Konuları : 8

Ben sana daha farklı bir yol izleteyim burak Hortum şişiyor demişsin bunun sebebi basınç çok yükseliyor. Genleşme bidonunun kapağını aç (Önemli: Motor çalışır olacak yoksa haşlanırsın) Motor çalışırken su devirdaim ettiğinden isterse 120 de olsun sıcaklık basınç çok az olduğundan kapak yavaş bir şekilde açılabilir. Sonrasında harareti gözle içinden su şişip taşma yapmıyor ve hararet normal yerinde ve ilk kademe fanı devreye girerse;

a) genleşme bidonu kapağını değiştir
    b) sistemde hava var

Su şişmedi ama geri dönüşten genleşme bidonuna su normal tazzikte gelmiyor;

a) termostat arızalı
    b) radyatör tıkalı
    c) sistemde hava var

Araç 90 dereceyi geçti ve su genleşme kabından taşıyorsa (normal şartlarda taşma yapmaz)

a) Sistemde hava var (30 saniye ila 1 dk arasında taşıp su içine çküyorsa)
    b) gaz verdiğinde suyun taşması hızlanıyorsa ve su kabarcıklı geliyorsa pistonlar yukarı kompresör yapıyor yani conta gidik

Bunları bir dene her şartta ilk devre fan devreye girmez ve direk 2 ci kademe çalışır.

Zaten dikkat et 90 dan sonra ibre hızlı bir şekilde yukarı tırmanıp 2 kademe fan açıyorsa hava olma ihtimali %90 bu araçlar ısı değerini direk ECU ya ilettiğinden usta biri zaten kısa devre yapmaz yoksa ECU gider söylemedi deme.

Ama abi ben uğraşamam dersen müşür,termostat ve genleşme depo kapağını değiştir 70+25+15 toplamda 110 TL ye iş çözülür ama yukarıda saydığım işlemleri kendin bir dene.
    2003 model 206 XT 1.6 16v BVA
    Şeytan kırmızı

eyvallah abicim sagolasın bunları bizat bir deneyecegim.inşallah işe yarar.
    tşk ederim tavsiyen için.

Onur abi çok teknik adam ya valla hayranım bende farklı birşey daha söyleyim kardeşim sigorta kutusundaki 40amperlik sigorta fan sigortası benimde başıma geldi aynı olay herşeyi denedik fan röleleri dahil yenilettim ama hala 1. kademede çalışmıyodu. sorun sigortadan çıktı, sigortanın bi ucu oksit tarzı bişey olmuş temassızlık vardı değiştirdik sıkıntı ortadan kalktı. bazen çok büyük gibi gözüken sıkıntılar küçük basit bir yolla çözülebiliyo. geçmiş olsun.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1