407 mi c5 mi?

fatih307

Yeni Üye
Evet arkadaşlar bir başka karşılatırmayla daha karşınızdayım.2009 model ve üstü 407 mi yoksa c5 mi?Yorum sizin.Artı ve eksileriyle..

taha407

Yeni Üye
ilk öncelikle fiyat farklarından başlıyalım.c5 ler daha pahalı aynı model 407 ye göre..
c5 de düşünülebilir 407 de yani. :) karar sizin

bunyamin.kar

Yeni Üye
İkisinde hemen hemen ayni segmentte, sonuçta ikiside fransiz, karar size kaliyor

Discovery cihazımdan gönderildi

Tatoo

Yeni Üye
Öhöm öhöm. [MENTION=1897]cagrinanli[/MENTION] 1.6HDI larda sorun yok.Aşırı performanscı değilseniz 2.0 önermem ikinci eli göze alırsanız. Ama performans olarak ve uzun süre kullanım amaçlı 2.0 her türlü daha iyidir.

Asıl konuya gelecek olursak segment olarak birbirlerine çok yakın araçlar C5 ve 407.Ancak ufak tefek farklılıkları da mevcut.O bütçelere çıkıldığında 45-50 aralığında Accord-Passat-407-C5 tercih edilebilecek modeller olarak öne çıkıyor.Passat temiz ve yüksek modelli dizel bulunamaz kolay kolay o fiyatlara.Bulunursa tercih sebebi olur özelden de yazdığım üzre.Onun haricinde Accord zaten dizel olanları yok bildiğim kadarıyla.Varsa o da tercih edilebilir ancak o da 2.0 motor olur kuvvetle muhtemel. Gelelim asıl araçlara.407 güzel çizgilere sahip araç ancak sizin baktığınız modellerde o para verdikten sonra üretimi durmuş bir araç-ikinci eli zayıf bir araç yerine üretimi devam eden-görüntü olarak (bana göre) daha iyi olan ve yüz olarak daha yeni olan bir C5 tercih sebebidir.Donanım olarak benzer seviyelerdedirler.Aracı kişiselleştirmek isterseniz en basitinden 407'nizde multimedia sistemi yoksa bunu edinmek bayamaliyetli olacaktır ancak C5 de durum o kadar maliyetli değil bildiğim kadarıyla.Üstelik C5 2.0HDI alabilirim derseniz air süspansiyon olayı varki konfor segmentine göre çok çok yukarıda emsal araçlara göre.Ama 1.6HDI olan da gayet tatminkar performans ve yakıt tasarruflu araçlar.Zaten motor olarak C5 de 407 de aynı.

Benim yorumum Beyaz C5 olabiliyorsa 2.0HDI olmuyorsa 1.6HDI Sunroof-Executive serisi idi yanlış hatırlamıyorsam ful olanı.

Avalanche

Yeni Üye
C5 Kesinlikle Tavsiye Etmem. Benim Abimde Vardı Berbat. Hep Sorun Çıkartıyordu. Bide Tipsiz Bi Araba. Zaten Citrôenlerin Alayı Tipsiz, Saxo VTS Hariç [emoji12]

CRUEL

Yeni Üye
peugeot team olsakda biraz gerçekci olmak lazım..
segment olarak aynı olsalarda citroen genel olarak herzaman bir tık üstün oluyor çeşitli şekillerde. c5 air suspansion dip basık 18 jantlarla gerçekden çok keyifli ve güzel duruyor.
dışını geçtim sadece şunu yapın şöyle iki aracında kapısını açıp bir içine oturun ne demek istediğimi anlıcaksınız zaten :) konsol zenginliği yeter.
Bazı arkadaşlar eski kasa c5 leri gözünün önüne getiriyor sanırım yorum yaparken 2009 üstü c5 lerden bahsediyoruz görseli gerçekden üst düzeydir :)

CeCoLi

Yeni Üye
peugeot team olsakda biraz gerçekci olmak lazım..
segment olarak aynı olsalarda citroen genel olarak herzaman bir tık üstün oluyor çeşitli şekillerde. c5 air suspansion dip basık 18 jantlarla gerçekden çok keyifli ve güzel duruyor.
dışını geçtim sadece şunu yapın şöyle iki aracında kapısını açıp bir içine oturun ne demek istediğimi anlıcaksınız zaten :) konsol zenginliği yeter.
Bazı arkadaşlar eski kasa c5 leri gözünün önüne getiriyor sanırım yorum yaparken 2009 üstü c5 lerden bahsediyoruz görseli gerçekden üst düzeydir :)
Begeni olayi kisiye gore degisir ve biraz zevk meselesidir. Ama bende sana katiliyorum, citroen ve peugeot kardes markalar olsalarda genelde citroen in daha iyi oldugunu duymusumdur. Son kasa C5 i ozellikle bende cok begenirim kimiside hic sevmez. Birde su hidropnomatik suspansiyonu bazi modellerde kaldirmamis olsalar cok kiyak olurdu :) gercekten sahane bir sistem... Orjinalden air ride ve zekasi olan bir sistem. Yol ve yuk durumuna gore kendisini ayarliyor.

Asus Memopad 7 HD

CRUEL

Yeni Üye
Begeni olayi kisiye gore degisir ve biraz zevk meselesidir. Ama bende sana katiliyorum, citroen ve peugeot kardes markalar olsalarda genelde citroen in daha iyi oldugunu duymusumdur. Son kasa C5 i ozellikle bende cok begenirim kimiside hic sevmez. Birde su hidropnomatik suspansiyonu bazi modellerde kaldirmamis olsalar cok kiyak olurdu :) gercekten sahane bir sistem... Orjinalden air ride ve zekasi olan bir sistem. Yol ve yuk durumuna gore kendisini ayarliyor.

Asus Memopad 7 HD
tabiki beğeni olayı zevk renk meselesine giriyor fakat birazda göz var nizam var :D