Aracınıza En Son Ne Yaptınız..?

Kışlık lastikleri taktık
Alt Takım Yeniledik
Sağ sol Aks 570
Feredo disk 180
Mga balata 85
Castrol 10 40. 90
Hava yağ polen 60
Şanzıman yağ 45
Motor alt kulak 25
Motor üst kulak 45
İşçilik 180

serkan17

Yeni Üye
sağ aks dış körüğü sol rotiller değişti 135 tl parça 50 tl işçilik 50 tl rot ayarına verdim ama ustanın eline sağlık araba hala sola çekiyor
Çanakkale de CEYHUN ROT BALANS tekrardan Biga da yaptırcam mecburen

efeefekan

Yeni Üye
iki gün önceki gece avmden çıkıp eve gitmek istediğimde aracın bütün elektrik aksamı çalışıyor göstergeler fan farlar vs marşta basıyor ama araba çalışmıyordu, yakınlardan bulduğum elektrikçi çağırdım sigortaları falan kontrol etti ama bişey yapamadı, arabayı orada bıraktım
ertesi sabah şaban usta geldi baktı, benzin pompasına ve lpg (burayı hatırlamıyorum enjeksiyon yada enjektör dedi galiba) elektrik gelmediğini söyledi, arabayı çektik dükkana, lpg zımbırtısından kaynaklı imiş, onu iptal edince benzinde hemen çalıştı
şaban ustanın önerdiği ve çağırdığı lpg ustası bu parçanın değişmesi gerektiğini söyledi, zaten tankın süresi falan 1 yıl önce dolmuştu, 4-5 ay sonra muayeneye gireceği için mecbur değiştirecektim, bu işlem tank vs kaç lira dedim 800 lira falan tutar dedi, o sırada şaban ustanın da pazarlık yapması sonucu tüm sistemi atiker nanofest yapsak ne tutar dedik 1800 lira (12 taksit) dedi, bende parça parça yaptırıp uğraşmayım zaten üzerindeki dandirik sistem sürekli sıkıntı yapıyordu, atiker nanofest taktırıverdim hazır gitmişken :)

ccnablade

Yeni Üye
--Aks kafaları orjinal kafalarla çıkma degisti.
--On teker bilyaları degisti. SKF BAH 0013 imis 99 xr icin suan 140 tl civarinda ben rulmancıdan buldum 110 tl bide n11 kupon ile cifti 200 geldi.
--Fren disklerini ince torna yapıldı.
--yag degisimi VALVOLİNE ALL CLİMATE 10W40 4 LT hediye geldi deneyip gorecegim. Motul 10 40 Balıkesirin ayazı ve nem çokluğundan motor kapagında kopuklenme yapmisti.
--Filtreler - set halinde 45 TL.
--Buji degisimi 12 TL (orjinal 4 tanede yedek aldım)
--Sanzuman takozu 20 TL.
--Kontak termiği 150 TL.
--Cam silecek motoru cift cikisli ile degisim 25 TL. (cam motoru tek cikis oldugundan arka tarafla on cama aynı anda veriyordu)
--Solan cam filmleri yenileme Bagaj camı 3 numara arka ve sofor tarafı 2 numara cam filmi sislerede ufak bi dokunus 100 TL.
--Pasta Cila yapıldı. 100 TL
--Sprey boyayla jant kapağı boyama 30 TL.

--işçilik akslarla beraber 430 tl tuttu.

Son düzenleme:

serkan17

Yeni Üye
önceki gün aracımın sağ ön tekerleğini fark edemediğim çukura düşmesi sonucu malesef yeni aldığım michelin crossclimate lastiğimi jantın yanından kullanılamaz hale geldi çok üzüldüm daha 1000 km bile olmadan. neyse ki EUROMASTER ilave lastik garantisi ile sıkıntısız bir sekilde yeni crossclimate lastiğimi sağolsun ümit beyin yardımı ile 105 tl ödeyerek taktırdım tabiki lastik üretim tarihini kontrol ederek ekim 2018 üretim olarak aldık çok şükür bu arada merak eden arkadaşlar olursa gercekten cok memnunum yol tutuş konfor kesinlikle hak ediyor alacak arkadaslar varsa euromaster dan 1 yıllık ilave lastik garantisi ile alırsanız pişman olmazsınız görüşmek üzere.

CeCoLi

Yeni Üye
önceki gün aracımın sağ ön tekerleğini fark edemediğim çukura düşmesi sonucu malesef yeni aldığım michelin crossclimate lastiğimi jantın yanından kullanılamaz hale geldi çok üzüldüm daha 1000 km bile olmadan. neyse ki EUROMASTER ilave lastik garantisi ile sıkıntısız bir sekilde yeni crossclimate lastiğimi sağolsun ümit beyin yardımı ile 105 tl ödeyerek taktırdım tabiki lastik üretim tarihini kontrol ederek ekim 2018 üretim olarak aldık çok şükür bu arada merak eden arkadaşlar olursa gercekten cok memnunum yol tutuş konfor kesinlikle hak ediyor alacak arkadaslar varsa euromaster dan 1 yıllık ilave lastik garantisi ile alırsanız pişman olmazsınız görüşmek üzere.
Gecmis olsun hakikaten uzucu bir durum olmus. Rabbim tekrarindan saklasin diyelim. Cross climate ten memnuniyet konusunda cok yorum duydum gule gule kullanin

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By_Engin

, ANKARA
Gecmis olsun hakikaten uzucu bir durum olmus. Rabbim tekrarindan saklasin diyelim. Cross climate ten memnuniyet konusunda cok yorum duydum gule gule kullanin

Kış lastiği değil, yoğun kar yağışında işe yaramıyor. Geçenlerde Ankara da yoğun kar olduğunda markete gidip gelene kadar çok sıkıntı çektim. Gelince kışlıkları taktım. Yolda bırakmıyor ama yolda da durmuyor. Karda sürekli ABS devreye giriyor. Arabayı durduramıyorum. Çekiş fena değil, frenleme kötü. Kullanılabilir mi evet yerine göre kullanılabilir, kar yağdığı gün kalkıyorsa sorun yok. Diğer türlü sıkıntı.

CeCoLi

Yeni Üye
Kış lastiği değil, yoğun kar yağışında işe yaramıyor. Geçenlerde Ankara da yoğun kar olduğunda markete gidip gelene kadar çok sıkıntı çektim. Gelince kışlıkları taktım. Yolda bırakmıyor ama yolda da durmuyor. Karda sürekli ABS devreye giriyor. Arabayı durduramıyorum. Çekiş fena değil, frenleme kötü. Kullanılabilir mi evet yerine göre kullanılabilir, kar yağdığı gün kalkıyorsa sorun yok. Diğer türlü sıkıntı.
Zaten dis deseni yaz lastigine cok daha yakin. Ben sahen kis sartlarinda daha basarili bir yaz lastigi olarak bakiyorum ona. İstanbulda gider ama Ankara icin yetersiz kalir dedigin gibi.

serkan17

Yeni Üye
tamam dört dörtlük kış lastiği değil ama benim tercih etmemdeki bazı sebebler su sekilde
her seyden önce lastiği kış lastiği sertifikalı yaz lastiği diye lanse ettiiler ki aynen o şekilde
diğer markalarında 4 mevsim lastiği var ki bunlar goodyear vector seson gen 2 nokian waterprof pirelli all seson tyre vs. vs. kendi aralarında bir karşılastırma yaparsan eğer emin ol crossclimate in yakıt performansı en önemlisi yağmurda ki performası ve ses desibelinin diğerlerine oranla daha iyi olduğunu göreceksin frenleme kötü demişşin kusura bakma kesinlikle katılmıyorum bu yıl kar yağdığında özellikle kullandım tamam bi ankara ya yağdığı kadar yağmadı ama kar performasından memnunum kesinlikle reklam yapmıyorum ben lastik almadan önce nette baya bi arastırma yaptım kullanıcı yorumları şikayet var vs. vs. hatta biga euromaster a lastiği almaya gittiğimde :D ümit bey karşıladı dedim ben 175 65 14 crossclimate istiyorum dedim samimi olarak söylüyorum aynen şöyle dedi ALLAHIM MÜŞTERİ GELDİ dedi bu günü ölümsüzleştirmem lazım dedi tabi ben ilave kasko hediye ceki yeni siboblar falan derken sen nasıl bir insansın dedi ben daha böyle müşteri görmedim dedi samimi olarak söylüyorum neyse benim tercih nedenlerim
her seyden önce kalite netten aratırırsan eğer dünyada lastik argesinde michelin eline su dökecek kimse henüz yok yazlık energy saver kışlık olarak alpin lastikleri malum
4 mevsim aynı lastiği güvenle kullanabilirsin
yakıt performansı
yağmurdaki performansı ve ses desibeli daha uygun olduğu için tercih ettim

By_Engin

, ANKARA
[MENTION=2499]serkan17[/MENTION] ben lastiğe çöp demedim, neden bu kadar alıngan bir tavırla yazdın anlamadım. Üretici senmişsin gibi bir savunmaya geçmişsin. Bende aynı lastiği araştırıp aldım ve kullanıyorum, sadece kullanıpta gördüğüm negatif yanlarını yazdım. Kaldırıp çöpe atmadım jant lastikler beraber depoda duruyor. Havalar az daha düzelsin takacağım. Az karda anormal bir kullanım sergilemedi ama sonraki yağışta aracı kontrol etmek ciddi anlamda zorlaştı. Çanakkale de Ankara gibi kış olmaz kullanabilirsin, ama burası için yeterli değil. Senin ebat 175-75-14 benimki 215-45-17. Araç farklı ağırlık farklı vs vs. Aynı tepkileri vermeyebilir.

BKRYLDZ

Yeni Üye
Aracımı bu sene icinde satmayi düşünüyorum buna istinaden bazi işlem ve bakimlar yaptırdım kapak açıldı taşlandı orjinal conta ile yenilendi,bujiler,tüm kayışlar,radyator,benzin depo dirsek hortumu,şanzıman yağı,ve dogal olarak yagi ve suyu değiştirildi.

CeCoLi

Yeni Üye
Araca muayene yaptirdim 2 sene daha kafam rahat. 280 tl

SE52

Yeni Üye
Araca muayene yaptirdim 2 sene daha kafam rahat. 280 tl

Nelere dikkat ediyorlar? Devamlı yeni birseyler degisiyor. Benim aracta kat yok onun yerine baska bi susturucu takmıslar eksozda sıkıntı olurmu acaba ? 1 ay sonra benimde muayene var.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CeCoLi

Yeni Üye
Nelere dikkat ediyorlar? Devamlı yeni birseyler degisiyor. Benim aracta kat yok onun yerine baska bi susturucu takmıslar eksozda sıkıntı olurmu acaba ? 1 ay sonra benimde muayene var.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kimi seninki gibi 3 susturucuyla geciyor kimi takiliyor. Ben basit kusurdan kaldim meger yeni bir yonetmelik cikmis. Benim aracimda onden depoya kadar tum borular metal fleks boru icinden gidiyor. İlk montaj asamasinda koruma olmasi amacli yaptirmistim. Alttaki bu fleks bagaj tabanindaki baca adi verilen kisimlardan gecerek depoya kadar uzaniyor. Baca nin amaci depodan olasi kacaklarda kacan gazin aracin altina akarak arac icinde birikmemesini saglamaktir. Bu koruma fleksi baca icinden gecerken olasi bir durumda gaz akisina engel olabiliyormus. Bu sebeple fleks bulunan araclarda fleks baca icinden geciyorsa baca gecisi kismindaki fleksin kesilip cikarilmasi gerekiyormus.

Bende bu durumdan agir kusur alip kalinca hemen sanayiye gittim bir kanala cektim, o kisimdaki fleksleri keserek cikardim ve tekrar gittim gectim.