Arka torsiyonu indirirsek ?

red306vb4196

Yeni Üye
306 larda arka torsiyonları indirdigğimizde yani yere bastıkça lastiklerde kamber tarzı bi durum meydana gelirmi? yada 306 larda kamber gibi açı yakalamak mümkünmü ?

Platinium

Yeni Üye
Torsiyonlarla bahsettiğin durumun bir alakası yoktur, sadece araç alçalır açılarda bir değşikli olmaz.

ALBaYDeMirCaN

Yeni Üye
henüz yapan yok bende hiç bir 306da görmedim ama 306 ya yakışmaz bence yani biraz hondacı işi olur 306 her haliyle güzel zaten :)

By_Engin

, ANKARA
Yakın olduğu için çok belli olmuyor sanırım bu fotoda ama bahsettiğin kamber benim araçta mevcut. Lastiklerin üst tarafları içeri, yere basan kısımlarıda dışarı doğru eğimli. Rot-balans yaptırdığımda da ölçtürdüm ama ölçülerini hatırlamıyorum. Fırsat bulursam uzaktan bir foto çekip göstermeye çalışırım. Sw araçlarda mı var yoksa 306'ların hepsinde mi var bilmiyorum.

ALBaYDeMirCaN

Yeni Üye
yok bundaki kamber değil ama hafif bir yamukluk var farkettim peki aynı olay sol tekerdede varmı acaba teker daha önceden kaldırama falan vurulma gibi olaydan dolayı olmuş olabilir mi hiç götürüp gösterdin mi

red306vb4196

Yeni Üye
iki tekerimde aynı ölçüde yatay duruyor bildiğin kamber gibi :D biyere göstermedim lakin ses veya bi anormallikte yok :D sadece gözüme takıldı geçenlerde uzaktan baktım baya kamber duruyor fotoda yine iyi çok net değil :D

ALBaYDeMirCaN

Yeni Üye
alla allah belki kamberde olabilir ama tekerlerle ilgi bi sıkıntıdan yanada öle durabilir ilginç merak ettim nie öle duruyo gerçekten bi ustaya götürüp sor bakalım kamber falan mı var öğrenelim haketten :):)

red306vb4196

Yeni Üye
bende çözemedim merak ettim araştırmalarıma göre bi kaç kişide gördüm bçyle ama kimse bilmiyor :D peki istanbul anadolu yakasında bilinen peugeot dan anlayan torsiyondan anlayan bildiğiniz biri varmı önerebileceğiniz ?

Böcüük06

Yeni Üye
torsiyonla alakalı değil büyük ihtimalle rot balans yaparken arka tekerlere negatif ayar verilmiş yani kamberde zaten bu şekilde yapılıyor

By_Engin

, ANKARA
böyle birşey mümkünmü peki ?yani ben hondalarda bmwlerde biliyorum ama bunlarda torsiyon olduğu için mümkünmü ki ?
Bizim arka tekerde rot yok? Eğrilik varsa baskı uygulayarak düzeltiyorlar ve özellikle belirttikleri bir konu; "bilyaları bozup masraf çıkarabilir!.." Benim aracı rot-balans götürdüğümde tekerlerden birinde daha önce birisi eğri dedi şaseden düzeltilmesi gerekir dedi özellikle sordum ölçtürdüm çok az olduğunu sorun çıkaracak hiçbirşey olmadığını, kastırarak düzeltildiğini bilyaları bozabileceğini söyledi ve kamber varmış benim arabada.