Atamızdan fotoğraflar..

ATA'kan

Yeni Üye
GENELKURMAY Başkanlığı, doğumununun 129’uncu yıldönümünde ‘Asker ve Devlet Adamı Atatürk’ konulu panel düzenledi. Panelde gazeteci ve davetlilere, Atatürk’ün bugüne kadar yayınlanmamış yurt gezileriyle ilgili fotoğraf ve video görüntülerinden oluşan CD dağıtıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, Atatürk’ün Adana, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik- Bozüyük, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İzmir, Konya ve Trabzon’a yaptığı yurt gezilerine ait siyah-beyaz fotoğraf ve görüntülerini dağıttı.

Fotoğraf ve görüntülerde, Atatürk’ün yurt gezilerinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni açılan fabrikalarına yaptığı ziyaretleri, tarım alanları ile tarihi eserlerin bulunduğu bölgelerdeki incelemeleri yeralıyor.Atatürk’ün yurt gezisi sırasında kendisini karşılamaya gelen vatandaşların sevgi gösterilerinin yanı sıra, halkla içiçe olması, kadınların nezaketen elini öpmesi gibi görüntüler dikkat çekiyor.
Alıntıdır
 

afaruk307

Yeni Üye
Cevap: Bu Fotoğrafları Görmelisiniz..

Duygulandırıyorsun beni Atam yaptıklarını ama başkalarının yıktıklarını gördüksıra duygulanıyorum ama cumhuriyetin çocukları daha yeni yeni büyüyor elbetki bir tokat hakkımız var. !
 

T.Kahraman

Yeni Üye
Cevap: Bu Fotoğrafları Görmelisiniz..

Paylaşım için teşekkürler,onu gördükçe özlemekten başka birşey gelmiyor ,ne kadar da ihtiyacımız var...
 
3

307bursa

Cevap: Bu Fotoğrafları Görmelisiniz..

çok güzel paylaşım teşekkürler
 

OKANKYM

Yeni Üye
Cevap: Bu Fotoğrafları Görmelisiniz..

Teşekkürler paylaşımın için. 100 yılın karizma lideri.
 
Üst