Cam Tavan

Yadigar07

Yeni Üye
Günaydın, Açılır Cam Tavan için Teklif aldım...bana baya makul geldi...sizler ne dersiniz?

SeYYaH

Yeni Üye
teklif aldım derken.. şuan ki aracın üzerine mi açılır tavan uygulaması yapılacak ? anlamadım ben... :RpS_unsure:

yanlış anlama ama sıfır aldığım bir arabanın orjinalinde yok ise isterse peugeot'un sahibinin full+full orjinal servisinde yapılacak olsun. ben yaptırmam! sonuçta kesme biçme, geri toparlama yapılacak....

Yadigar07

Yeni Üye
Görüştüğüm yer baya bir sağlam konuştu..yani herhangi birsey olmaz.felan dedi ama.....yok estağfurullah,yanlış anlayacak.bir.durum.yok

Yadigar07

Yeni Üye
Firmanın adı WEBASTO ve baya Yorumlar okudum sitelerde...tabiiki daha karar vermedim,önce sizlere sormak danışmak istedim

cagrinanli

Yeni Üye
Abi orjinalligi bozma devam et sıfır araba. Ayrıca takla durumunda ne hale gelir düşünmek bile istemiyorum

Saygılar...

By_Engin

, ANKARA
Bende baya bakindim ama tereddut ettim. Webasto kullanicilarindan pek sikayet gormedim forumlarda hatirladigim kadariyla. Az once bende gorustum. Aracin tavanina gore uygulama degisiyor sectiginiz urune gore degisiyor diyor. Tavanin yapisina gore mukavemeti artirmak icin islemler yapiliyor diyor. Araci getirin bakalim ona gore konusalim diyor.

Yadigar07

Yeni Üye
aynısını banada dediler...ve bu Marka Almanyada 1. Sırada...eğer ki güçlendirme felan yapılıyorsa,tekrar düşünebilirm..fiyatıda çok ucuk değil bence

By_Engin

, ANKARA
aynısını banada dediler...ve bu Marka Almanyada 1. Sırada...eğer ki güçlendirme felan yapılıyorsa,tekrar düşünebilirm..fiyatıda çok ucuk değil bence
Sectigimiz modele ve aracin tavan yapisina gore uygulama degisiyormus. Webasto bu iste dunya lideri bir marka. O konuda sikinti yok. Bir cok aracin OEM ureticisi, fabrikasyon kullanilan bir marka. Yaptirdiginiz yer bu konuda ne kadar egitimli ve tecrubeli buna bakmak lazim. Aracin orjinalligini bozmamak icin ozellikle tavanda iem yapilmasina herkes karsi. Tavan kesildi, mukavemeti dustu, kaza durumunda ne olacak, kesilecek yerlerden paslanma korosyon olusacak, zamanla iceri su alacak vs vs gibi sorular oluyor herkeste. Uygulama dogru yapildiktan sonra olabilir. Orjinalden yapilan sunroofta gizemli degil herseyi ortada. Ayni sikintilar orjinalde de olabilir. Bizde hani orjinal takintisi varya... Boyali arac yerine gunes yanigini tercih ediyoruz. Sıkıntısı birazda bundan kaynaklaniyor bence...

Yadigar07

Yeni Üye
hmm yok öyle bir takıntım yok benim...zaten 508 lerde açılır tavan yok,sunroof var ama bende açılır cam tavan olursa,hem görünüşü daha güzel olacaktır ve bir ikinci kez Tek olacaktır

By_Engin

, ANKARA
Yakinlarda ise bir gidip yuzyuze gorusun bilgi alin. Tavanin durumu nedir hangi urunu tercih edeceksiniz? Bunlar uzerinde bir konusmak lazim. Ben sordum; hollandia 500 cift cam sunroof icin 4000tl dedi telefonda. Hollandia 700 sanirim en cok kullanilan.

Yadigar07

Yeni Üye
bana 1980 + KDV...euro olarak da 670 € + kdv dedi... Bu fiyat elektrikli açılır cam tavan ve Perdesi için.aracımın modelini sordu vs. ama pazartesi oraya gidicem zaten antalyada mevcutmuş

By_Engin

, ANKARA
Dediğim gibi modele gore fiyat değişiyor. Sunroof fiyatları ne kadar dedim 800-2000tl arasi dedi sonra hollandia 500 ne kadar dedim 4000tl dedi :))

Tatoo

Yeni Üye
[MENTION=204]By_Engin[/MENTION] abi senin araç için mantıklı gelebilir ancak sıfır bir araca ben mantıklı görmüyorum doğrusu ne olursa olsun.

By_Engin

, ANKARA
Sifir arac alirken opsiyonu varsa o sekilde almak mantikli tabi. Simdi araci satip tekrardan sunrooflu olanimi almak lazim o halde? Ya satip sunrooflu alacak ya taktiracak yada bu sekilde kullanacak. Eger araci satmak gibi bir düşünce yoksa uzun zaman binmeyi planlıyorsa takılabilir yani. Toplumumuzdaki anlayistan kaynakli bu sikinti bence baska sebebi yok. Yarin satarken basiniz agriyacak... Yurtdisinda boyali arabaya boyasizdan fazla istenirken bizim memlekette arabayi boyattin diye boyaya verdigin para kadar degeri düşüyor ne yazikki...

Tatoo

Yeni Üye
Sifir arac alirken opsiyonu varsa o sekilde almak mantikli tabi. Simdi araci satip tekrardan sunrooflu olanimi almak lazim o halde? Ya satip sunrooflu alacak ya taktiracak yada bu sekilde kullanacak. Eger araci satmak gibi bir düşünce yoksa uzun zaman binmeyi planlıyorsa takılabilir yani. Toplumumuzdaki anlayistan kaynakli bu sikinti bence baska sebebi yok. Yarin satarken basiniz agriyacak... Yurtdisinda boyali arabaya boyasizdan fazla istenirken bizim memlekette arabayi boyattin diye boyaya verdigin para kadar degeri düşüyor ne yazikki...
Bende seninle aynı fikirdeyim abi onda sorun yok ama Türkiye şartlarında diyorum ben.Satmayı göz önünde bulundurarak.