Cumhuriyet aşkına Vosvos’la gazladılar

By_Suleyman

Yeni Üye
dün gördüğüm araçların haberini gördüm. ben 40 tane sanıyordum 90 taneymiş. gerçi daha sonra arkada 3 tane daha gördüm arızalanmılar galiba kenara çekmişlerdi. diğer 50 taneside arızalanmış demekki :)
Cumhuriyet’in 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Mamak Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi, Vosvos Turu düzenledi. Şehir turu atan Türk Bayraklarıyla donatılmış Vosvoslar, renkli görüntüler oluşturdu.
Mamak Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinleri kapsamında Volkwagen Dayanışma Derneği ile birlikte ‘Vosvos Turu’ düzenledi.
Halk arasında Vosvos diye tabir edilen 80 adet Volkswagen Beetle marka klasik otomobil, şehir turu atmak üzere Mamak Belediyesi önünde toplandı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, üstü açık turuncu renkli bir Vosvos’un direksiyonuna geçti. Liderliğini Akgül’ün yaptığı konvoy, rengarenk Vosvos’larla birlikte halkı selamladı.
İLK DENEYİMİM VOLKSWAGEN İLE
Akgül, ilk otomobil deneyiminin ortaokul son sınıfa giderken Volkswagen marka bir araçla olduğunu söyleyerek, “Hatırladığım kadarıyla direksiyonu bu akdar ağır değildi” dedi. Cumhuriyetin 90. yıldönümünü farklı bir etkinlikle kutlayarak renk katmak istediklerini dile getirerek, “Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağı payidardır. Böyle farklı bir etkinlikle Cumhuriyetimizin
90. yıldönümünü kutlamanın coşkusunu benle birlikte Mamak ilçesi de yaşıyor” diye konuştu.
VOSVOSLARA HARLEYCİLER EŞLİK ETTİ
Yenimahalle Belediyesi de, Cumhuriyet’in 90. yıldönümünü ‘Vosvos Turu’ ile kutladı.
Cumhuriyet’in 90. yıldönümü şerefine 90 adet Vosvos, Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi önünde toplandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da konvoydaki yerini aldı. Türk bayraklarıyla süslenmiş rengarenk Vosvoslar Batıkent’te şehir turu attı. Vosvoslara, 90 adet Harley-Davidson marka motosiklet de eşlik etti.
90 YILDIR DİMDİK AYAKTA
Vosvoslar şehir turunu Batıkent’teki Vosvos Parkı’nda sonlandırdı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhuriyet’in 90. yılını kutlayarak, şöyle konuştu: ”Yokluklar ve zorluklar içinde kurulmuş cumhuriyetimiz 90 yıldır dimdik ayakta. Birlik ve beraberliğimizin teminatı cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.”
***
Işıl ışıl kutlama
Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 90. yıl coşkusunu, kurduğu özel aydınlatmayla binaların cephelerinde dev Türk bayrağını dalgalandırarak taçlandırdı. Eskişehir Yolu üzerindeki TOBB binaları ile Büyükşehir Belediye Binası’nda oluşturduğu led aydınlatma sistemiyle Cumhuriyet’in 90. yıl onurunu dört bir tarafa taşıyan Büyükşehir, kentteki tarihi anıtları da özel olarak ışıklandırdı. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, Türk bayrağının dalgalandığı bina ceplerindeki aydınlatma sisteminde, Cumhuriyet Bayramı dışındaki günlerde de farklı figürlerin yer alacağını ifade etti.
İLK TÜRK NAMELERİ
Cumhuriyet Bayramı coşkusunu muhteşem bir konserle kutlayan Ankaralılar,
Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Mehter Takımı’nın, “Bir Milletin Cumhuriyet Yolculuğu Uzun Yürüyüş” adlı programına yoğun ilgi gösterdi. Şef Kemal Günüç’ün yönetiminde, Gökçer Sanat Merkezi Korosu’nun yanı sıra İrfan Gürdal, Feryal Tüzün ve Ömer Türkmenoğlu’nun da sahne aldığı Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıldönümü için özel olarak hazırlanan konser, tarihin derinliklerinden ilk Türk nağmeleriyle başladı. Konser, “Üç Şehitler Destanı”, “Gençliğe Hitabe”, “İstiklal Marşı” ve “Ben Türkiye’yim” eserlerinin ardından “90.Yıl Marşı” ile sona erdi.
Mamak’ta coşku dolu kutlama
Cumhuriyet’in 90. yıldönümü Mamak’ta coşkuyla kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde tören düzenledi.
Cumhuriyet’in 90. yılında milletçe bu heyecanı yaşadıklarını kaydeden Akgül, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla yad ediyorum. Bizler bugün 7’den 70’e Cumhuriyetimizi kutlamaktayız. Cumhuriyet’in sahibi biziz” diye konuştu.
Seymen ekibinden muhteşem gösteri
Etimesgut Belediyesi tarafından, Etimesgut Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, seymen ekibinin gösterisiyle başladı. Halk oyunu yarışmalarında dereceye giren Kadri Suyabakan İlkokulu öğrencilerinin gösterisi ise, büyük alkış aldı. Cumhuriyet oratoryosuyla renklenen kutlamalar, okul korosunun türküleriyle sona erdi.
Yaşam felsefemiz
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sabahın erken saatlerinde belediye önünde bulunan Atatürk heykeline çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Yaşar, törenin ardından yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin 90’ıncı yılı kutlu olsun. Cumhuriyet, yaşam felsefemiz. Bu günlere kolay gelinmedi. Bu nedenle Cumhuriyet değerlerine sonsuza kadar sahip çıkmalıyız” diye konuştu. Yaşar daha sonra, “Cumhuriyet için Ankara Buluşması” mitingine katılmak için vatandaşlar ile birlikte Tandoğan’a doğru yürüdü.
Kent bandolu tören geçidi
Elmadağ’da da Cumhuriyet Bayramı büyük coşkuyla kutlandı. Belediye Kent Bandosu ve şiirler eşliğinde yapılan tören geçidinin ardından öğrenciler gösterilerini sergiledi. Orta okul ve liseler arasında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ise, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından çeşitli ödüller ile ödüllendirildi.
Gösteriler beğeni topladı
Kazan’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Cumhuriyet kutlamaları programında, öğrencilerin hazırladığı gösteriler ilgiyle izlendi. Evinde iki engelli torunu ile 100 yaşındaki annesine sahip çıktığı için 80 yaşındaki Hafize Öndağ’a TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı plaket verdi.
Çubuk’ta minikler Cumhuriyet’e koştu
Cumhuriyet’in 90. kuruluş yıldönümünün çeşitli etkinliklerle kutlandığı Çubuk’ta, minik öğrencilerin gösterileri izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikler sırasında “Cumhuriyet” konulu şiir yarışmasında ilk üç dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. Anaokulu, ilk, orta ve lise düzeyindeki okul öğrencileri, törene katılanlara yönelik çeşitli folklör gösterileri sundu. Törene anne ve babaları ile gelen miniklerin ellerinde tuttukları Türk bayraklarını tören boyunca sallamaları, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

alıntı
 

CeCoLi

Yeni Üye
Vosvosçulara helal olsun :) Birçok arkadaş çalışıyor olmasaydı benimde bu denli bir fikrim vardı ama olmadı işte :)

Ayrıca paylaşım için teşekkürler...
 

Tatoo

Yeni Üye
Bu araçlar çok neşeli de çok da sıkıntılı ya :) Bende T2 yapmak istiyorum ama zor yahu.. :)
 

gogo46

Yeni Üye
babam amcamla birlikte seneler önce vw kaplumbaga toplar satardı.babam o zamanlarda 74 1303 big e binerdi...vosvos hastası bir arkadaşım var şuan 5.vosvosu topluyor.acayip bir hastalık 30bin tl harcayıp 15bin tlye satanı biliyorum...para var huzur var.
 

Tatoo

Yeni Üye
babam amcamla birlikte seneler önce vw kaplumbaga toplar satardı.babam o zamanlarda 74 1303 big e binerdi...vosvos hastası bir arkadaşım var şuan 5.vosvosu topluyor.acayip bir hastalık 30bin tl harcayıp 15bin tlye satanı biliyorum...para var huzur var.


hehehehehehehehe
 

özbilek

Yeni Üye
bendede vosvos vardı hiç yolda bırakmadı ,çok dayanıklı araçlar ,sürmesi çok keyifli hele bide o sesi varya çok mükemmel :)
 

vosvos

Yeni Üye
bendede vosvos vardı hiç yolda bırakmadı ,çok dayanıklı araçlar ,sürmesi çok keyifli hele bide o sesi varya çok mükemmel :)
aynen katılıyorum ben hastasıyım vazgeçemıyorum şu yaşıma kadar kendi şahsıma 3 adet oldu birçok kişiyi vosvos sahibi de yaptım pişman olan yok :)
 

Tatoo

Yeni Üye
neşeli olduklarına katılıyorum ama sıkıntı yaşamadım diyebilirim bu konuda korkma vosvos konusunda cok yardımcı olabılırım bilginize
Öyledir tabi yeterki düzgün usta olsun.. Ama ben T2 toplamayı düşünüyorum Vosvos'tan ziyade..Eğer o gün gelirse yardımınızı talep ederim :)
 

vosvos

Yeni Üye
birde çok vefalıdırlar bir vosvoscu vosvos gördüğü zaman kornaya basar selam verirler çok güzel birşey bence
 
Üst