Degerli ailem plaka konusunda yardim

By_Mucoo17

Yeni Üye
Bildiginiz uzere gecen ay aracimi degistirdim yalniz ikamet adresim nufusta Canakkale/Bayramic gorunuyor ben ise Canakkale/Biga da ikamet ediyorum hal boyle olunca plaka degisimi icin kafam karisti simdi ben araci alirken plaka degisikligi istedim
(34 plakayla burada artistik yaparsam doverler)

Simdi sorum su?
Yeni plaka icin Bayramice gitmem gerekiyor mu yoksa Biga dan cikarabilirmiyim sonucta ikiside Canakkale nin ilcesi farkedermi

Tapatalk sagolsun

SeYYaH

Yeni Üye
yanlış hatırlamıyorsam noter satışında plaka değişikliği olacak dediysen bağlı olduğun veya istediğin bi trafik şubesine gidip yapabiliyorsun işlemi.. ama tam emin değilim ::aaa

By_Suleyman

Yeni Üye
net bir bilgim yok. ancak şu siteden plaka seçtim. Ankara - Plaka Tahsis

burda ankaranın merkez ilçelerini yazmışlar. demek ki merkez ilçe olmayanlar burdan alamıyor diye düşündüm.

buna göre de senin bayramiçe gitmen gerekiyor bence.

sen yinede sigortacı tanıdığın filan varsa onu ara sor. net bilgi öğrenirsin. onlar sürekli karşılaşıyorlar böyle şeylerle.

cagrinanli

Yeni Üye
Ankarada mesela sincan plakası merkezden değil sincan ilçe Emniyetten alınıyor. Sende plakanı noterde nereyi seçtiysen ordan seçmediysen ruhsatta yazan adresin bağlı olduğu emniyetten alırsın diye düşünüyorum.

cagrinanli

Yeni Üye
Az bi ihtimalde nüfusa bağlı olunan adres :) noterde adresi istemeyedebiliyoar tabi nüfusdaki adresi girebiliyorlar direk. Hepsi şans işi :))

Serhun

Yeni Üye
TC numarasını noterde sisteme girdiklerinde en son bağlı oladuğun muhtarlıktaki adres çıkıyor. (normalde) oa göre satış yapılyorlar. Adres değişikliği o adres üzerinde yapıldığından oradaki trafik şubesiyle işin olur.

By_Mucoo17

Yeni Üye
Aynen arkadaslar emniyetle gorustum ve ikamet adresin neresiyse oradan alinacagini soylediler. Yani ayni il olsa bile ilceler farkliysa plaka kayitli oldugun yerden veriliyor. Hadi bu da forumda lazim olacak bi bilgi olarak kalsin.

Tapatalk sagolsun

pashcat

Yeni Üye
Ben 15 gun once aldim. Ikametim bilecikti nufusta ben eskisehir plaka aldim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi