Elektrik problemi. Bazı butonların çalışmaması ve kaloriferin kendiliğinden çalışması

munsal1980

Yeni Üye
S.A Arkadaşlar 2010 model 5008 almıştım. Peugeot araçla ilk tanışmam da bu oldu. Oyüzden tanımadığım bir araç.Alır almaz aracın ağır bakımlarını yaptırdım (triger seti değişti, tüm kayışlar , tüm filtreler, enjektör temizliği, enj. keçesi değişimi, amortisör v.b. ). Bu arada araca, orjinal cd çalar ve göstergesi sökülerek [FONT=&quot](Double Din)[/FONT] android multimedya dvd player taktırdım (Newfron).

Bir kaç gün sonra araç egzoz emisyon arızası ve aşağıda anlattığım arızaları vermeye başladı. özel bir serviste partikül sıvısı dolumu ve partikül filtre temizliği yapıldı. Araç ışığı söndü ve diğer hatalar düzeldi. Fakat daha 1 hafta olmadan yeniden aynı arızaları tekrarladı. (Kutup başı sök tak ile emisyon dışındaki arızalar gidiyor emisyon hatası ise bir kaç defa araba yol yaptıktan sonra düzeliyor)

Ayrıca araçtaki diğer sıkıntılar ise, bazı fonksiyonlar çalışma hatası verdi örneğin çocuk kilidi devreye girmiyor, km sıfırlanmıyor, yol bilgisayarı sıfırlanmıyor, direksiyon sol alttaki düğmelerin hiç biri çalışmıyor (ESP on-off, park yardım v.s.), klima-kalorifer fanı araba çalışınca kendiliğinden çalışıyor (kilima ışıkları v.s. yanmıyor ama fanın çalışma sesi geliyor ve kısık olarak hava üflüyor). Akü kutup başı sök tak yapınca düzeliyor. Ama dün yine yaptı. Akü sök tak yaptım tekrar normale döndü.

Bu durumun akünün bitmeye yaklaşmasından kaynaklandığını duydum. marş ta bi 5-7 sn de falan alıyor, sanırım buda akü bitiyor işareti. Yeni Varta 70 amperlik akü taktırdım. 2 gün sonra tekrar aynı sorunları yaşadım. Sök tak ile yine sorunlar düzeldi biraz yol yapınca emisyon arızası da gitti ama devamlı böyle yapacağa benziyor. Bu sorunlar nereden kaynaklı olabilir başına gelmiş arkadaşlar var mıdır?

munsal1980

Yeni Üye
Teşekkürler cvp için. Bana da yazılımsal geliyor. Bilgisayar gibi aç kapa düzelir oldu bu sorunda :)

Son düzenleme:

CeCoLi

Yeni Üye
Alakalimidir bilmem ama, teyp degisiminden once boyle birsey varmiydi ?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

munsal1980

Yeni Üye
Kardeşim arabayı yeni aldım. teybini de aldıktan 10 gün sonra değiştirdim. değiştirme zamanına kadar olan sürede bir sıkıntı yoktu ama bu sürede araba bakıma da girdi. Teypten mi bakımdan mı bilemedim?

kuzey15

Yeni Üye
teyp duruyormu eski ya tak dne ya baglantısını iptal et bir kac gun aku cek tak sıfırlansın bi ozellikleri tekrardan dene bakalım

munsal1980

Yeni Üye
Merhabalar;
Sorunun çözümünü bulmak için akü değişti, partikül filtre temizlendi, en son beyinci ye dahi gitti. Hatta eleman 1 gün orda kaldıktan sonra ana beyinde diyot miyot v.s. yanmış değiştirdik bile denildi. En sonunda baya bir uğraştıkta
n sonra ODB 2 cihazı alıp veren hataları bile inceledim. Hata (U0028 Vehicle Communication Bus A) idi. Ve bir videoyu izlerken aklıma geldi ve çözümü sanırım buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Araca sonradan takılan Newfron multimedya tam uyumlu olmadığı için aracın orijinal ekranının da takılı olmasını istemektedir. Bu şekilde yaklaşık 10 gündür binmekteyim hala hata vermedi (MaaşAllah). Taktırdığım cihazdan daha pahalıya geldi bu küçük sorunu bulmak. İnşaAllah başka bir sorun açmaz başıma. Herkese yorumları ve bilgi paylaşımı içinde teşekkür ederim.

CeCoLi

Yeni Üye
Sorun multimedyadan kaynaklaniyormus demek...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efeefekan

Yeni Üye
[MENTION=582]CeCoLi[/MENTION] usta helal olsun valla şıp diye bilmişsin
[MENTION=6117]munsal1980[/MENTION] size de hayırlı olsun inşallah daha tekrar eden arıza olmaz