Hangi LPG sistemi ve uyum meselesi hakkında.

Xantia PSA

Yeni Üye
Merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Araç 97 xantia ve motoru aşağıdaki gibi görünüyor. 2.0 16 V 132 BG ( XU10 J4R (RFV) ). Motor kodunu yanlış yazmış olabilirim. Bu motor hangi peugeot modellerinde kullanıldı ve lpg uyumu nasıldır ? Hangi marka model lpg kiti önerirsiniz ?

Şimdiden teşekkürler. :)

By_Ersin

Yönetici
Bu motor yanlisim yokise 406 da var sanirim ..

Oguzhan ve engin konuyu mutlaka gorur..

Lpg konusuna gelince atiker tavsiye edebilirim.. fakat en onemlisi markadan ziyade yapilan montaj ve iscilik cok onemli.. guzel bir iscilik olur ise sorunsuz kullanirsiniz..

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Xantia PSA

Yeni Üye
Aklımızda atiker var ama tavsiye alıyım dedim önce. Sonra kar edelim diye başımıza bela almayalımda. LPG takacak yer projesi var, bu motor 406 motoru takarız sorun olmaz dedi ama benim baktığım 406 larda farklı bir motor vardı hep. Taktırmadan sizlerede danışıyım dedim. Dediğiniz kişilerinde yardımını bekleyim ozaman. İlginiz için teşekkür ederim. :)

By_Ersin

Yönetici
Rica ederim .. konuyu takip edin.. arkadaslar yardimci olacaklar..

oguzhandincel

, ÇORUM
Abi öncelikle aracın motoru D8 kodlu makyajsız kasa 2000 yılı öncesi 406 motoru,hatta 306 1.8 motorunun gelişmiş versiyonu. Uyum olarak Ersin abinin dediği gibi markadan çok montaj ve işçilik önemli. Cem abi daha iyi bilgi verecektir bu konuda ama İstanbul'da iseniz sponsorumuz Abanikleri tavsiye ederim,Ankara içinde Engin abinin taktırdığı yeri tavsiye ederim.

Nokia Lumia 720-Cyan

By_Engin

, ANKARA
Bu Xu tip motor bizim 406 da ki yeni motorlar ew tiptir. Yanilmiyorsam 306 larin motoru ve eski kasa 406 larin motoru bunlardandir. Bizim ew motorlar bunlarin gelistirilmisi olmasi lazim. Eski aracimda xu7jp4 1.8 16v olani vardi. Lpg atiker safefast kullaniyordum ve ne ariza isigi ne de performans olarak sorun yasamadim. Suanki aracimda ew10j4 motor uzerinde landi lpg var. Simdiye kadar ariza isigi yakmadi ve performansindan da sikayetim yok. Rolanti ile ilgili sikintim var ama muhtemelen sensorlerden (tps) kaynakli benzinde de yapiyor. LPG montajinda hesaba katmadiklari bir hususdan dolayi performans dusuklugu olabilir. Motorlar dik degildir aracin on cama dogru açılı konumlandirilmistir. Emme manifoldu ile yanma odasi arasinda diger motor tiplerine gore mesafe biraz daha fazla oldugundan gazi emerken olusan gecikmeden dolayi performans kaybi yasanabiliyor. Ankara da montaj dusunursen yardimci olacagim yer var. Bahsettigim araclarin montajini yaptirdigim yer isinin erbabidir ve bu motorlari tanirlar. Teknik dokumanlarda lpg konusunda suanki aracimin montaj fotolari var. İncelemek istersen http://www.peugeotteam.com/forum/5069-peugeot-406-20i-16v-ew10j4-lpg-montaji-fotograflari.html .

By_Ersin

Yönetici
Ilk gordugumde benim 1.8 ile ayni gibi geldi :) bir an muallakta kaldim..fakato esnada 406 yani enginle sen aklima geldin oguzhan :)

Xantia PSA

Yeni Üye
İlginiz ve cevaplar için çok tesekkur ederim. İhtiyacim olan bilgiyi aldim sanirim. Hizli bir sekilde ilgilendiniz sagolun. Keske bahsettiginiz sehirlerden birinde olsaydim ama kayserideyim. Artik guvenebilecegimiz bir yerde atiker taktiricaz.

Bir diger konu da, ilk mesajdaki fotografda gorulen hava filtresi kutusunu bulabilir miyiz ? Bildigim kadariyla bircok modelde kutu standart. Lpg de kutu olmasi daha iyi olur sanirim. Sicak havalarda motorun biraz bayildigini hissediyorum acik hava filtresinden dolayi.

Tapatalk 2 ile gönderildi

By_Engin

, ANKARA
Filtre kutusunu sponsorumuzdan temin edebilirsiniz yada cikma bulabilirsiniz. Sahin peugeot ararsaniz forumdan aradiginizida soyleyin Murat abimiz gereken destegi verecektir.

oguzhandincel

, ÇORUM
Kayseri de Hasan abi vardı ama forumda uzun zamandır gozukmuyor,gerçi o da Lpg den anlamaz 306 gti kullanıyor 😉 Biraz araştırın ustaları taktırmadan önce,işi sağlama alın.

Nokia Lumia 720-Cyan

By_Engin

, ANKARA
PeugeoTTeaM Ailesi Merhaba;

Forumumuza bundan böyle sıfır yedek parça destekleriyle katkıda bulunacak olan Şahin Peugeot Hoşgeldin diyor, katkılarından dolayı kendisine PeugeoTTeaM Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Peugeot ve Citroen marka araçların Orjinal ve Eşdeğer yedek parçalarını parekende olarak bulmanız mümkün;

Şahin Peugeot' dan neler temin edebilirsiniz... ???

Resmi Web Sitesi : www.peugeotmarket.com

Firma Resmi Adı:Şahin Peugeot Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti.
Firma Adı:Peugeot Market
Yetkili Kişi:Murat Alemdar
Telefon 1:0216 631 10 80
Telefon 2:0216 631 18 12
Adres:Saray mah. Fatih Sultan Mehmet San.Sit. B/Blok No:15 Ümraniye/İSTANBUL

Xantia PSA

Yeni Üye
Tesekkur ederim. İnsallah daha once sordugum internet siteleri gibi yüksek fiyat çıkarmazlar. :)

By_Aslan

Yeni Üye
Merhabalar eğer imkanlarınız varsa gidip sordugunuz bayilerde yaptırılmış birkaç müşteri ile irtibata geçip memnuniyetini sorguluyabilirsiniz sizlere o arkadaşlarda bu konuda yardımda bulunabilir, ben istanbul maslakta abaniklerde akl sistemi (atiker) taktırdım ve taktırmadan önce taktıran arkadaşlardan bilgi topladım bu sayede memnuniyetlerini ögrenip gözüm kapalı aracı teslim edip başında durarak lpg montajını yaptırdım:) memnunum iyiki LPG liyim :)

Emreöz

Yeni Üye
Atiker taktırmanı tavsiye ederim. +Yanın'da sana bitakım şeyler taktırmanı tavsiye edecekler.. Benzin kesici kiti var o güzel bir şey mutlaka onuda Al + bide Ayrı bi mazot deposu koyuyorlar motor kısmına Bujilere serum gibi damlatma yapıyor..Daha büyük masraflar açmasın diye tavsiye ediyorlar.4000 km'de biter dedi kaç 4 ler geçti hala yarıda ustalar tamamen para tuzağı diyorlar onu almassan'da olur pahalı bişeydi çünki.. Kolay gelsin ;)

Xantia PSA

Yeni Üye
Atiker taktırmanı tavsiye ederim. +Yanın'da sana bitakım şeyler taktırmanı tavsiye edecekler.. Benzin kesici kiti var o güzel bir şey mutlaka onuda Al + bide Ayrı bi mazot deposu koyuyorlar motor kısmına Bujilere serum gibi damlatma yapıyor..Daha büyük masraflar açmasın diye tavsiye ediyorlar.4000 km'de biter dedi kaç 4 ler geçti hala yarıda ustalar tamamen para tuzağı diyorlar onu almassan'da olur pahalı bişeydi çünki.. Kolay gelsin ;)
Cok tesekkur ederim yorumundan dolayi. Atiker lpg donusumu icin araci biraktim. Yarin aksam montaj tamamlanmis olacak buyuk ihtimalle. Bir sure kullandiktan sonra sizlerle de paylasirim durumu. Opsiyon olarak hicbirsey sunmadi ama hayirlisi artik. :)

Emreöz

Yeni Üye
Rica ederim guzel secim yapmissin muaneye daha varsa isleticek durumun varsa islet yoksa projeyi daha sonra cikartabiliyosun. Ben 1 sene sonra cikarrtim yeni.islettim sayilir cuma gunu alicam ruhsati:) Kolay gelsin ... ;

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi