klıma kompresörü

yunusaybak

Yeni Üye
arkadaşlar triger setimde fıyıldama wardı yeniledik bu sefer klıma kompresörü hafif ses yapıyor böle demiir demire surtuo gbi dagınık bilye sesi gbi değişik bşy yani sizlerin başına geldimi hiç zaten kılımam calşmıyor satan arkadaş gazı yok dedi bu şekilde gaz koysak calışırmı sanaide ustalar calşmayabliir dediler klimacıya sökturcen yaptrcan dediler

Serhun

Yeni Üye
Bu sekilde çalışıp calismayacagini net bilemeyiz ama bu ses yüzünden rulmani bozulur kilitlenirse o zaman tahrik aldığı kayış kopar
Kayısı ayrı ise klimayı da kullanmıyorsanız kayısı söküp hiç dondermeyelim ki bozulmasın

iPhone 'den gönderdi

Serhun

Yeni Üye
Klima trigere bağlı olmaması lazım, trigere bağlı olan üst eksantrik &eksantrikler devirdaim ve krank olur. Bu kısım kapaklı olur, sonrasında dışarıda alternatör direksiyon hidrolik pompası ve klima olur onlar da V kayışıyla bağlı olur, bazı araçlarda klimalı ve kliması model olduğundan klimanın kayışı ayrı olursa, o zaman klima bozuk olduğunda kayışı takılmadan devre dışı bırakılmış olur.
Ama bu benim yazdıklarım geneldir, motoru bilmiyorum, bilen arkadaşlar yazarsa veya resim varsa üzerinde gidebiliriz.
Geçmiş olsun.

yunusaybak

Yeni Üye
bn zaten pejoyu anlamadım hç trigerin yerinden cıkarsa sibobları hemen eline alıyosun diolar bnm bildim öle olmaması lazımmm

cagrinanli

Yeni Üye
olayı hemen aydınlatayım klima kompresörünün rulmanı dağılmış bilyalar yani. benimde şu an o durumda. KLİMA KOMPRESÖRÜ TRİGERE BAĞLI DEĞİLDİR. alternatöre bağlıdır. tamir gaz dolumu şu bu 250 300 maliyeti var.

Serhun

Yeni Üye
Kayısını söküp yaptırana kadar aracını o sekilde kullanabilirsin
Aynı kayış üstünde başka çalışan ekipman varsa rulman kilitlendiğinde kayış yanar kopar ve kayış üstündeki ekipmanlar çalışmaz

iPhone 'den gönderdi

cagrinanli

Yeni Üye
Ben 3 aydır şıngır şıngır biniyorum yaptıracak para yok öğrencilik kitleyeseye kadar devam

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi