LED Sinyaller

Yadigar07

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar, benim aracın Arka Stoplar bildiğiniz üzere LED Sistem ama Sinyalleri değil...bunları LED çevirmeye şansımız varmı? varsa çok güzel olur zira hepsi LED ama sinyaller normal olunca insanın moraiı bozuluyorhihi

Tatoo

Yeni Üye
İş bilir elektrikçi yapar.Ama yapılacaksa fazladan bir takım stop alıp yapmanızı tavsiye ederim.İlerde orjine dönmek için yeniden stop arayışına girmezsiniz.Belkide piyasada da vardır biraz araştırabilirsiniz.

By_Engin

, ANKARA
Kullanilan ampul tipine gore uygulama yapilabilir. Sadece ampul degistirmeniz yeterli olabilir. Araca bakmak lazim.

Son düzenleme:

Yadigar07

Yeni Üye
pazartesi izinli olduğumda Yetkili bayiye sanayiye giderim,bakalım ne diyorlar...Mantık gereği sorun olmaması lazım

By_Engin

, ANKARA
Led sinyallerin akimlari normal ampullere gore dusuk oldugundan ampul patlak gibi algilayip hizli hizli yanip sonmeye basliyor. Yeni tip araclarda (CANBUS) haberlesme sistemi kullanılıyor. Bu sistemde genelde her birimde moduler haberlesme var. Ariza durumunda surekli kontrolü yaparak sisteme ariza mesajlari gonderiyor. Led ile degistirdiginizde CANBUS uyumlu olmasi gerekebilir. Onun disinda sorun yasayacaginiz bir durum olmaz.

Yadigar07

Yeni Üye
bende tam bir çift cancus led ısmarlamıştım..bugün elime ulaşacak...onlar yeterlimidir aceba?

By_Engin

, ANKARA
Ampul tipi ayni ise sikinti olacagini sanmam. Led ile farki karararak sonme olmaz tam yanar tam söner. Birde yayli ampuller var. Yuvaya girince aciliyor normal lamba gibi durmuyor. Fren lambasi icin vardi ama sinyal icin varmi bilmiyorum. Onlarda görsel olarak daha degisik.