Peugeot 301 için Egzoz ucu > Yardım

WebTutkusu

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Ben Peugeot 301 için egzoz ucu takmayı düşünüyorum. Peugeot 301 Aksesuar kataloğunda motor tipine göre egzoz ucu tarzında ibare var. Bu fark eder mi? Ben sadece görüntü amaçlı ve uygun fiyatlı paslanmas krom egzoz ucu arıyorum.

GG'den ve modacardan baktm. Egzos Ucu adresinden öneriniz var mi?

Ekstra ses olmasını istemiyorum. Bir de tamponu aşmasını da istemiyorum çünkü burası Türkiye kıskanç adamım teki egzoza basabilir.

Yorum yaparsanız sevinirim. İyi forumlar.

SeYYaH

Yeni Üye
tamponu biraz kestirirsen çok daha güzel alternatifler olabilir ama tampona el sürdürtmem diyorsan seçenekler kısıtlı...

CiHaN

Yeni Üye
Herhangi bir egzozcuya gidip ordaki krom egzoz ucu modellerinden beğendiğinizi kaynak yaptırın. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta paslanmaz olması.

CeCoLi

Yeni Üye
Tamponu kestirmek istemem dersen sade modellerden dusunebilirsin. Önemli olan kaliteli bir malzeme olsun ki kisa sure sonra pas yapmaya baslamasin.

WebTutkusu

Yeni Üye
Cevaplar için çok sağolun peki bu pratik takımlar var egzoz ucundan sagdan soldan sıkıştırıyor onun dezavantajı var mı?

CeCoLi

Yeni Üye
Bende daha önce bir sure kullandim bir problem görmedim. Yeterli düzgün takilsin ve egzoz titreşiminden dolayı bir yere carpmasin. Tampona çok yakin olursa sallantidan dolayi tampona carpip ses yapabilir.

WebTutkusu

Yeni Üye
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Google'da aradım düzgün konu yoktu buradan istediğim şeylere ulaştım arayan bir çok kişi de bu konuyu görecektir.

CeCoLi

Yeni Üye
Bu egzoz ucu konusu hem zevke hem de araca gore değişim gösteren ve oldukça farklı modelleri olan bir urun gamıdır. Dolayisiyla secim biraz size kalmistir... Ürünü aldiginizda ve taktirdiginizda arac konunuzdan bizimle paylasmayi unutmayın :)

WebTutkusu

Yeni Üye
Şimdi 5.3-5.4 cm arabanin egzozun çapı. Tamponla arasinda 2.5cm fark var. Beğendigim egzoz ucunun capida 6cm yani tampon arası 2cm-1.8cm ye iniyor titresimle carpacağını sanmıyorum çunku arada halen mesafe var.

Benim araç dizel. Dizel egzoz ucu diyenler var. Arac yeni duman falan hiç çıkmıyor. Ekstra ses de istemiyorum. Bu dizel ve benzinli arasında ne fark var?
Beğendiğim uç bu: http://www.modacar.com.tr/transformacion-paslanmaz-egzoz-ucu-22a044

CeCoLi

Yeni Üye
Egzoz uclarinin kiminde susturucu tipinde bölümleri mevcut ve seste değişim meydana getirebilir. Fakat bu denli özelliği bulunmayan sade uclardan dusunebilirsin. Egzoz ucu için dizel benzinli olarak farketmemesi gerekir diye düşünüyorum. Egzoz ucunuda tam sokmadan önce istediğin aciya getirebilme sansin var. Tampona deyse bile gevsetip biraz asagi eğilebilir yani...

307forever

Yeni Üye
he birde egzos ' un içine bi parça kaynatıyor ekliyorlar sebebi ile basınca rüzgarı yırtıyor sesi veriyor quickimde kullanmıştım cok hoşuma gidiyordu

307forever

Yeni Üye
Benimde genelde minibüs kamyonet gibi araçlarda rastladigim sesten bahsediyorsun saniyorum :) oldukça enteresan bir ses...
Sen dizel ve deviri olmayan münübüs kamyona dinlemişsin o sesi ondan böyle yazdın diye düşünüyorum, 106 quickte benzinli ve 6000 devir cevirince hava fltresi sesi ile beraber heleki tüneldeysen cok farklı bi tadı vardı, abart egsozdan bile o tadı alamadım ben

CeCoLi

Yeni Üye
Sen dizel ve deviri olmayan münübüs kamyona dinlemişsin o sesi ondan böyle yazdın diye düşünüyorum, 106 quickte benzinli ve 6000 devir cevirince hava fltresi sesi ile beraber heleki tüneldeysen cok farklı bi tadı vardı, abart egsozdan bile o tadı alamadım ben
Doğrudur iddia etmem, fakat duyduğum araçlardan biri saniyorum Ford minibustu, digeride Hyundai kamyoneti :D

Benzinli araçta dinlemek lazim birde :)