Peugeot 407 klima sorunu

Murattas

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben aracimin klima klapesini yaptirdim ama klima tam soğutmuyor birde yolcu tarafındaki goz sicaga yakin ufluyor acaba neden kaynak lidir

CeCoLi

Yeni Üye
Muhtemelen havalandırma klapeleriyle alakalıdır diye düşünüyorum. Çünkü sıcak soğuk o şekilde ayarlanıyor.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murattas

Yeni Üye
Evet komple sokturdum ama tam randimanli üflemedi hatta bir goz sıcak ufluyor yolcu tarafi kompresörün çıkış borusu buz gibiyken dönüş sıcak anlamadim

Son düzenleme:

fatih307

Yeni Üye
Kompresorde sorun yoksa geriye tek secenek klape.
Klapeyi tamir mi ettirdiniz yoksa yenisi mi takildi.Eski klape kirik yerinden yapistirilip geri takildiysa tekrar kirilmis olabilir.

fatih307

Yeni Üye
Dostum bayramdan sonra yapan yere git en sagliklisi bu.İkisi klape de degismis yine sicak ufluyorsa ya ustada problem var ya taktigi parcada.
Ben de yaptirdim gcen sene iki klape de degisti.Sol kirik sag catlakti.

fatih307

Yeni Üye
Tavsiyem once klima gazi kontrolu yaptir.Problem bundan kaynakli degilse o zaman klapeyi degistiren usta isini iyi yapamamis demektir.

Murattas

Yeni Üye
Kompresorun donus borusu neden sıcak olur sence normal mi göğsün altinda bir petek daha var diyordu kolay kolay tikanmaz dedi ama olabilirmi

CeCoLi

Yeni Üye
Kompresorun donus borusu neden sıcak olur sence normal mi göğsün altinda bir petek daha var diyordu kolay kolay tikanmaz dedi ama olabilirmi
Kompresörün dönüş borusunun sıcak olması normal. Çünkü gidiş borusundan giden soğuk gaz aracın içindeki petekten geçerken soğuğu aracın içine bırakıp sıcağı alıp götürür.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi