Profosyonel / yarı profosyonel Fotoğraf makinesi tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tebessüm20

Yeni Üye
Profosyonel / yarı profosyonel Fotoğraf makinesi tavsiyesi bekliyorum

Arkadaşlar mevcut kodak slice kullanıyorum ama şöyle güzel kaliteli bi makine almak istiyorum. Kullanıcıların Tavsiyelerini bekliyorum.

Tatoo

Yeni Üye
Canon ile başladığım için Canon öneririm ama Canon ve Nikon benzer ürünler.İkisinden birini tercih edersen pişman olmazsın.Bütçeni belirleyip bu iki marka arasında tercih yapmanı öneririm abi.

bosnakeray

Yeni Üye
S.a öncelikle fotoğraf dünyasının sonu gelmez öncelikle bunu söylim benim gelişmem söyle oldu ilk olarak nikon:d60 sonra canon:450d son olarak canon:550d tavsiye olarak bu 3 makinayi tavsiye ederim video modu istiyorsan full hd cekim ile canon 550 d derim fotograf 18 mp mükemmel bir makina dahada yükselebilirsen parada başka makinada tavsiyede bulunabilirim

Tatoo

Yeni Üye
S.a öncelikle fotoğraf dünyasının sonu gelmez öncelikle bunu söylim benim gelişmem söyle oldu ilk olarak nikon:d60 sonra canon:450d son olarak canon:550d tavsiye olarak bu 3 makinayi tavsiye ederim video modu istiyorsan full hd cekim ile canon 550 d derim fotograf 18 mp mükemmel bir makina dahada yükselebilirsen parada başka makinada tavsiyede bulunabilirim
Katılıyorum.Bende Canon450D ile başladım.Şu zamanda alacaksan tabi 550d veya 600d var ise bununla başlayabilirsin abi.Uzun zamandır uzağım makinemin lensi bozuk 1 senedir alacğaım :) Birde Body kısmı da tabiki önemli ama Lens ayrı önemli.Güzel bir body aldıktan sonra lens ile ilerletirsin zaten.

vosvos

Yeni Üye
şöyle söyliyim eğer yeni bir makine alıp bu işe başlayacaksınız daha önce profösyönel kullanmadıysanız canon bu konuda daha iyidir daha yardımcı olur makine ayar konusunda nikon daha çok kendiniz yaparsınız
bu yüzden benim tavsiyem canon olur

By_Engin

, ANKARA
Daha önce profosyonel makine kullanmadım 1200-1300 Tl civarı bi bütçe ayırabilirim sıfırına.
Canon 600D alın diyeceğim de pahalı olabilir. 1100D aradığınız fiyatlarda sanırım.
Tecrübeli iseniz Nikon tercih edebilirsiniz ama Canon her kesime hitap eder. Birçok ayarı otomatik yaptığı gibi yaptığınız ayarlara göre çekeceğiniz fotoğrafın önizlemesini çekmeden ekranda görebilirsiniz. Nikonda bu yok sanırım.

Canon EOS 1100D 12.1 MP Double Lens Kit SLR Fotoğraf Makinesi - 18-55 + 75-300 Double Kit Lens

By_Ersin

Yönetici
sanırım bu işin en güzel markası canon bir kaç arkadaşın çektiği fotolardan inanılmaz etkilenmiştim .. marka sorduğumda canon demişlerdi ama modelini bilmiyorum

By_Suleyman

Yeni Üye
nikon d40x ve d80 kullandım. ondan önce minton un compact makinelerinden kullanmıştım. onun için bunlar bana çok fazla gelmişti.
ikisinide sattım sonra :)
öyle profesyonel çekimler yapmadım ama kullanımınında çok zor olduğunu düşünmüyorum. canon kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım.

By_Engin

, ANKARA
sanırım bu işin en güzel markası canon bir kaç arkadaşın çektiği fotolardan inanılmaz etkilenmiştim .. marka sorduğumda canon demişlerdi ama modelini bilmiyorum
Nikon'u çok fazla kullanmadım. Nikon'u tercih edenler genelde biraz daha prof. kullanıcılar. Nikon kullanan arkadaşlardan günübirlik emanet aldım ama bana Canon kullanım bakımından daha kolay geldi, belkide alışkanlık.

Çekilen fotoların kalitesi için ışık ve açısı, çekim hızı, lens, diyafram, enstantane, kadraj... Bir sürü etken var. Senin en iyi makine diyebileceğin Canon EOS 5D mark III makine ile çekemediğin fotoğrafı profesyönel birisi cep telefonu kamerası ile çekebilir. Makineden çok kullanıcı etkeni en önemli faktördür bence.

ibrhm

Yeni Üye
En iyi makina Leica'dır ama aşırı tuzludur 7-8 bin liradan başlıyor fiyatları :) Ama ilk defa SLR makina kullanacaksanız, Nikon D3100 veya Canon 1100D ile başlamanızı tavsiye ederim.. Ayriyetten 10-20 mm geniş açı lens alırsanız güzel fotoğraflar çıkacaktır... Benim tercihim her zaman Nikon'dur... :)

Tatoo

Yeni Üye
Bu gidişatı ben biliyorum :) İlk mesajımda da dediğim gibi.Canon kullanıcılarına göre Canon daha rahattır Nikon kullanıcılarına göre Nikon.Bu bağlamda karar vermek için teknoloji marketlerine gidip iki cihazı da kullanmak ergonomisine bakmak ve size göre rahat olanını tercih etmek gerekir.Zaten bir kere aldığınız da tekrarı olarak yine aynı marka tercih sebebi olacaktır.Dediğim gibi iki marka da rüştünü ispatlamış markalardır.

rifatseker

Yeni Üye
Ben Canon Eos M aldım çift lens ile beraber 1100 civarı bir rakama , aynasız dslr diye tabir edilen cihaz vizör yok onun yerine arkadaki lcd den görüyorsunuz. Bunun haricinde karşılaştırmalı testlerde 650d ile karşılaştırılıyor. Şu an hepsiburada sitesinde tek lensli olanı 800 tl civarı kampanyada. Bir teknoloji marketten incelemenizi tavsiye ederim ben memnunum cihazdan.

cagrinanli

Yeni Üye
Nikon D90 var bizdede çok fazla bilgim yok fakat nikon kapalı mekanda eziyor canonu. ama canonda dış çekimlerde güzel. nikon kullanmak biraz daha komplike iş değerleri kendiniz ayarlarsanız iyi çekimler yapıyorsunuz. canonda otomatik olarak tatmin edici çekimler yapıyor ama bilginiz var ise nikon her yerde daha kaliteli diye düşünüyorum benim arkadaşlarım var fotoğrafçı d90 ı ellerini alıp harikalar yaratıyorlar ben oto modda devam :D

By_Engin

, ANKARA
Bu gidişatı ben biliyorum :) İlk mesajımda da dediğim gibi.Canon kullanıcılarına göre Canon daha rahattır Nikon kullanıcılarına göre Nikon.Bu bağlamda karar vermek için teknoloji marketlerine gidip iki cihazı da kullanmak ergonomisine bakmak ve size göre rahat olanını tercih etmek gerekir.Zaten bir kere aldığınız da tekrarı olarak yine aynı marka tercih sebebi olacaktır.Dediğim gibi iki marka da rüştünü ispatlamış markalardır.
Daha once prof makine kullanmamis fotografcilik terimlerini cok fazla bilmeyen tecrubesiz kisilere canonun kullanimi rahat gelir digerlerine nikon. Urunun kullanicisindan ziyade yeni kullanicinin nasil oldugu onemli. Tecrubeli bir arkadasimiz olsa zaten makineler hakkinda bilgisi olurdu. En ideali canon olacagi kanaatindeyim. 1100d uzun sure isini fazlasiyla gorecektir. Makineler arasinda da oyle aman aman bir fark yok. En azindan yeni bir kullanici bu farki anlayamaz uzunca bir sure. :)

Tatoo

Yeni Üye
Daha once prof makine kullanmamis fotografcilik terimlerini cok fazla bilmeyen tecrubesiz kisilere canonun kullanimi rahat gelir digerlerine nikon. Urunun kullanicisindan ziyade yeni kullanicinin nasil oldugu onemli. Tecrubeli bir arkadasimiz olsa zaten makineler hakkinda bilgisi olurdu. En ideali canon olacagi kanaatindeyim. 1100d uzun sure isini fazlasiyla gorecektir. Makineler arasinda da oyle aman aman bir fark yok. En azindan yeni bir kullanici bu farki anlayamaz uzunca bir sure. :)
Aynı şeyleri diyoruz abi :)

ibrhm

Yeni Üye
3-4 senedir nikon d90 kullanıyorum ajansda. 9 ay kadar canon 5d mark2 kullandım canon 5d mark 2 ve 3 harici canon bence nikonun yanına yaklaşamaz :) özellikle meslek gereği katalog ve dergi için ürün çekimlerinde nikon 1 numaradır bana göre.. Yetersiz ışık yerlerde de nikon daha iyidir. Ancak dslr makinalara yeni başlayanlar için nikon d3100 ü tavsiye ederim fiyatıda uygundur 1200-1400 tl civarındaydı sanırım..

Sony Xperia Z cihazımdan gönderdildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...