Sol ön taraftan ses geliyor.

Abrahambauer

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Aracım ile seyir halindeyken hafif sallantıda sol önden lak luk gibi bir ses geliyor yani vurma veya sürtme sesi değil ama böyle boş bir ses diyebilirim, bu ses sola veya sağa dönüş tam kırıp dönüş yaparkende geliyor. Ayrıca araç kalkışta direksiyon hafif titriyor gibi oluyor, bunu lastiklerde bile görüyorum, yani dışarıdan baktırdım kalkışta tekerler bir acayip sallanıyor. Bu neden olur ? Ankara 'da tavsiye edebileceğiniz iyi bir peugeot servisi varmıdır ?

Aracım 2006 Model 1.4Hdi, aracı alalı 1 ay oluyor, aracı bir sabah çalıştırmak istediğimde uyarı verdi, motor yağını bir kontrol ettim araçta sıfır yağ var, karter 'deki somunmu nedir o yalama olmuş ne çıkıyor nede sıkıyor, araç sallandıkça yağ kaçırıyor, yani durduğu yerde yağ lekesi yok. Mecbur bir servise soktum direk ve aşağıdaki işlemler yapıldı.

Yağ Bakımı (değiştirildi)
Triger Kayışı ( kontrol edildi, sıfır gibi olduğu için değişmedi)
Frenler (Kontrol)
Lambalar
Direksiyonda biraz yamukluk vardı düzeltildi
Kasiste ve çukurda arkadan ses geliyordu ( arka amortisörler orjinali değiştirildi )

SPREY - 2 - 10
SIVI CONTA - 1 -
YAĞ FİLTRESİ - 1 - 17
HAVA FİLTRESİ- 1 - 15
POLEN FİLTRESİ - 1 - 20
KARTER SACI - 1 - 70
MAZOT FİLTRESİ - 1 - 50
ARKA AMORTİSÖR - 2 - 270
MOTOR YAĞI 4LT -1 - 75
ROT AYARI - 1 - 25
FAR AYARI - 1 -150
İŞÇİLİK - 150
---

740 TL ödeme yaptım.

cagrinanli

Yeni Üye
Geçmiş olsun öncelikle aks diye düşündüm ben sorunu. Kendi ustam var 2 tane 2 side birbirinden şahane :) Şaşmaz ve ivedik sanayide. Hangisi size yakınsa ona yönlendirebilirim benim ismimle gidersenizde elinden geleni en iyi fiyata sunmaya çalışırlar size :)

CeCoLi

Yeni Üye
Salincaklarda boşluk olabilir güzelce bir on takim kontrolü yaptirmanizi tavsiye edebilirim

Asus Memo Pad 7 HD den gönderildi

Serhun

Yeni Üye
Rot balanscı varsa Cem ustanın dediği gibi reçete yaptırılır, ya da tavsiye edilne ustaya ilk önce bir göstermeli.
Askı rotu salıncak burcu ve rotil den bu sıralmaya ögre şüphelenmeli, bu gibi belirtilerin olduğu sorunlarda,
Tam sağ ve sol dönüşte araç ilerlerken tak tak tak tak şeklinde hareket ettikce devam eden bir ses ise aks kafasından.
Kolay gelsin.

Abrahambauer

Yeni Üye
Geçmiş olsun öncelikle aks diye düşündüm ben sorunu. Kendi ustam var 2 tane 2 side birbirinden şahane :) Şaşmaz ve ivedik sanayide. Hangisi size yakınsa ona yönlendirebilirim benim ismimle gidersenizde elinden geleni en iyi fiyata sunmaya çalışırlar size :)
Gölbaşı 'nda ikamet ediyorum o nedenle pek bir fark yok açıkcası, yinede şaşmaz diyeyim. Servis bilgisi verebilirseniz gidip bir kontrol ettireyim, o na görede gerekeni yaptıracağım artık.

chakra

Yeni Üye
Aynı şekilde benimde sağ arkadan geliyor ses almadan önce de varmış ustaya göstermişler ama tam birşey bulamamislar bende yaza bıraktım yazın bi batıracam ınş.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serhun

Yeni Üye
Sag arkadan yolda tıkır tıkır ses geliyorsa amortisor
Uğultu seklinde ses geliyorsa tekerlek bilyası
Arac 307 ise arka torsiyon takozları da olabilir 2006 ve üzerinde yeni tıp oluyor oncesi de bozulduğunda yeni tıp takılıyor

iPhone 'den gönderdi

chakra

Yeni Üye
Sag arkadan yolda tıkır tıkır ses geliyorsa amortisor
Uğultu seklinde ses geliyorsa tekerlek bilyası
Arac 307 ise arka torsiyon takozları da olabilir 2006 ve üzerinde yeni tıp oluyor oncesi de bozulduğunda yeni tıp takılıyor

iPhone 'den gönderdi
sadece dönüşlerde geliyor bazen tok tok şeklinde araç 206 2005model

chakra

Yeni Üye
Bunu yazmak istemezdim dediğine göre masraflı bir iş gibi

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HaKaN's

Üye
Kalkarken sallama volandan olabilir ve debriyajın zayıflamış olabilir
Lak luk sesler ön takımla alakalı sağa sola dönüşteki çıkan ses 100/99 viraj demir uçlarındandır.