TV Önerisi

81samara18

Yeni Üye
Arkadaşlar 1500 TL ye kadar 40" den küçük olmamak kaydıyla TV arıyorum. Bu konuda çok ama çok cahilim, sizin engin bilgilerinize ihtiyacım var.

Araştırmalarım sonucunda bir kaç ürün buldum. Sizde bir bakıp yorum yaparsanız sevinirim.

http://www.bimeks.com.tr/urun/145541/vestel-42fa8000--106-ekran-3d-led-tv.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/143411/philips-42pfk6309-106-ekran-3d-led-tv.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/145067/philips-40puk6809-102-ekran-ultra-hd-3d-led-tv-4k-.aspx

By_Ersin

Yönetici
bu konu çok iyi oldu fatih .. vallahi arasıra benimde aklıma geliyor tv 2 sefer tamir ettirdim ... bu plazma led lcd tarzı tv lerden alacağım büyük ihtimal fakat çok marka var özellik var adamın kafası karışıyor :)

benim tek istediğim özellik : donma kasma olmasın görüntüde ve netlik olsun ... mesela futbol izlerken adamlar koşuyorya koşarken donukluk gölge vs sıkıntılar istemiyorum yani .. hd özelliği felan güzel olması lazım .. konuyu takip edeceğim ..bilgisi olan arkadaşlar yazacaktır elbet ..

307forever

Yeni Üye
bu konu çok iyi oldu fatih .. vallahi arasıra benimde aklıma geliyor tv 2 sefer tamir ettirdim ... bu plazma led lcd tarzı tv lerden alacağım büyük ihtimal fakat çok marka var özellik var adamın kafası karışıyor :)

benim tek istediğim özellik : donma kasma olmasın görüntüde ve netlik olsun ... mesela futbol izlerken adamlar koşuyorya koşarken donukluk gölge vs sıkıntılar istemiyorum yani .. hd özelliği felan güzel olması lazım .. konuyu takip edeceğim ..bilgisi olan arkadaşlar yazacaktır elbet ..
Markalı yeni tvler o problemleri çıkarmıyacaktır, bende çok anlamam ama 3D özellikli kampanyalı uyguna bulunabilir diye düşünüyorum

81samara18

Yeni Üye

Ersin dun biladere vestel aldik vallahi sunu gordum vestel bu isi kivirmis. Cok guzel bir goruntu var, mac sanki evin icinde oynaniyor o kadar guzel goruntusu
Ben 120 ekran LG kullanıyorum memnunum bana gore LG
Abi lg philips samsung vestel bu 4 u piyasaya hakim zaten. Burada amac en iyi fiyata en iyisini almak

By_Engin

, ANKARA
Benim TV'yi önereceğim ama fiyatı halen düşmemiş 2000-2500 arası satıyor stok olanlar.
[MENTION=45]By_Ersin[/MENTION] fiyat aralığına giriyorsa bunu düşünebilirsin yada yeni modelleride olabilir.

Samsung 40ES7000, 800Hz tarama frekansı, 3D aktif gözlük, wifi, sesle kumanda, hareketle kumanda 3 HDMi, 3 USB vs yok yok.

CeCoLi

Yeni Üye
Eger 3D istemiyorsan wifi yeterliyse LG 42LB580N dusunebilirsin. Cok ozellik gerekmez led tv olsun yeter dersen uygun fiyatli seg ler falan var. 39" olani 800 tl gibiydi gecen gordum.

Ben sharp quattron aldim ama daha acamadim kutusunda duruyor :) servis cagirmadim... diger evimizde de bimde satilan lifemax var mesela oldukca da guzel :) hemde full hd led :D

Asus Memopad 7 HD

knulusoy

Yeni Üye
Eger 3D istemiyorsan wifi yeterliyse LG 42LB580N dusunebilirsin. Cok ozellik gerekmez led tv olsun yeter dersen uygun fiyatli seg ler falan var. 39" olani 800 tl gibiydi gecen gordum.

Ben sharp quattron aldim ama daha acamadim kutusunda duruyor :) servis cagirmadim... diger evimizde de bimde satilan lifemax var mesela oldukca da guzel :) hemde full hd led :D

Asus Memopad 7 HD
Paylaşılan 2 üründe 100Hz'e sahip, yani cihazlar HD olduğuna göre 1920x1080 piksellik bir görüntünün saniyede 100 kare olarak gösterilmesini ifade ediyor, düz mantık ile olay bu. Yani standart bir tv'den farksızlar, markası belli olmayan 100Hz'e sahip bir cihaz ile aynı görüntülemeye sahipler, sadece panel, kasa vs kaliteli olmuş oluyor. Daha kaliteli bir görüntü için 100Hz'den üstüne bakmak gerekiyor. Ama [MENTION=582]CeCoLi[/MENTION] 'nin de dediği gibi, standartlar yeterli diyorsan yeni şubeye 5 adet SEG almıştım, gayet başarılı.

CeCoLi

Yeni Üye
Yalniz birsey diyecegim. Bisim evde 82 ekran crt wide flat tv vardi oda 100 hz di ama yayinlar 50 hz olduktan sonra 100 hz in hicbir anlami kalmiyordu. Acaba simdiki yayinlar kac hz ? Veya filmler vs ? Bazen bize gereksiz bir teknolojiyi satiyorlar, aliyorsun ama kullanamiyorsun... Sharp tv mi alirken tarama hizina cok dikkat etmemistim ama 300 hz oldugunu biliyorum. Ve alirken 300 hz i nerede kullanacagim acaba diye aklimdan gecirmistim.

Simdi ki yayinlarin taramasini vs bilen var mi ? Acaba bu 300-500 hz tarama hizlari "gercekten" ise yariyor mu yoksa urun satis teknigimi ?

Veya yanlisim varsa biri beni duzeltsin :D

Asus Memopad 7 HD

By_Engin

, ANKARA
Yalniz birsey diyecegim. Bisim evde 82 ekran crt wide flat tv vardi oda 100 hz di ama yayinlar 50 hz olduktan sonra 100 hz in hicbir anlami kalmiyordu. Acaba simdiki yayinlar kac hz ? Veya filmler vs ? Bazen bize gereksiz bir teknolojiyi satiyorlar, aliyorsun ama kullanamiyorsun... Sharp tv mi alirken tarama hizina cok dikkat etmemistim ama 300 hz oldugunu biliyorum. Ve alirken 300 hz i nerede kullanacagim acaba diye aklimdan gecirmistim.

Simdi ki yayinlarin taramasini vs bilen var mi ? Acaba bu 300-500 hz tarama hizlari "gercekten" ise yariyor mu yoksa mal satis teknigimi ?

Asus Memopad 7 HD
Bildiğim kadarıyla o mesele yayınların tarama frekansı ile alakalı değil. LCD tvlerde görüntüleme işlemi dijital olarak yapıldığından ekran yenileme frekansı ne kadar yüksek olursa görüntü geçişleri arasındaki farkı algılamamız o kadar zorlaşıyor. Yani hareket anında düşük tarama frekansına sahip tvde, tv hareketleri bize daha yavaş olarak geçiş sağladığından beyin hareket geçişlerindeki görüntü kaymalarını algılayıp bize kötü bir izlenim sunuyor. Frekans arttıkça hareket geçişlerini algılamamız imkansız hale gelip daha kaliteli bir görüntü sağlıyor. Yani bize sunulan yayın zaten PAL sistemde 25 NTSC de 30 kare (fps) resim geliyor. Bunun üstüne çıkamazsın. :)

CeCoLi

Yeni Üye
İnsan gozu yanilmiyorsam 100 hz ve sonrasini ayirt etmez. O senin dedigin pabnelin tepkime suresiyle alakali degil mi ? 5 ms 10 ms sekliyle bir ara tepkimesi dusuk hizli panellerde ani hareketlerde gecikme veya kayip olurdu. Ama o konu tarama hiziyla alakali degildi. Simdiki panellerin tepkimeleri oldukca hizliyken sanki bana tarama hizi bos tiri viri geliyor. Ama iddia etmiyorum sadece sahsi dusuncem bu :) kesin bilgi varsa ogrenmek isterim :D

Asus Memopad 7 HD

MuraT

, ÇORUM
Abi LG kullaniyorum 42la640 serisi gayet memnunum 1500-1600 civari arasi fiyatlari..3D smart falan ne ararsan var..

Onun haricinde A101 e uygun tvler geliyor 1069 liraya 102 ekran samsung led tv vardi o smart.sadece 3d yok..takip et bnce A101 i.

cagrinanli

Yeni Üye
Örnek vererek hertzi açıklamak isterim. Arkadaşım da 100 hertz tv vardı ps3 de pes oynarken takılmalar yaşanıyordu. Bende 200 hertz tv var sıfır takılma. Takılma dediğim görüntü seri akmıyordu. Ps3 aynı ps3 bu arada :) ama 200 hertz ve üzeri yeterli diye düşünüyorum

Saygılar...

Serhun

Yeni Üye
Örnek vererek hertzi açıklamak isterim. Arkadaşım da 100 hertz tv vardı ps3 de pes oynarken takılmalar yaşanıyordu. Bende 200 hertz tv var sıfır takılma. Takılma dediğim görüntü seri akmıyordu. Ps3 aynı ps3 bu arada :) ama 200 hertz ve üzeri yeterli diye düşünüyorum

Saygılar...
Abicim sen de 100 hertz tv de futbol oynama satranç oyna bak takılıyor mu?
:))
Saka bir yana da Samsung ve LG markaları genelde iyi ürünler oluyor

iPhone den gönderildi