Varex Hakkında Yardım

Avalanche

Yeni Üye
Bu Aralar Aklımda Olan Kumandalı Egsoz (Varex) Hakkında Bilgisi Olan Yada Yaptıran Arkadaşlardan Yardım İstiyorum.
Malumunuz Egsoz Konusunda Polisler Hiç Affetmiyor. Araştırmalarım Beni Kumandalı Egsoza Yönlendirdi. Fakat Bu Egsoz Hakkında Pek Bilgim Yok. Ufak Bir Motor Sayesinde Açıkken Direk Çıkış Sağlayıp Sesi Maximum Verimde Alıp Kapalıyken Susturucunun İçinde Hava Dolasıp Sesi Minimuma İndirdigini Biliyorum.

Şuan Motordan İtibaren 1 Katalizör > 1 Ufak Susturucu > Son Olarakta Sonda Performans Egsozu Mevcut. Aldığım Ses İse Kalın ve Tok Bir Ses.

Benim Aklımda Olan Düşünce İse Motordan İtibaren Kalın Boru Çekip Katalizör ve Orta Susturucuyu Söküp Ortaya Bu Varex Zımpırtısını Takıp En Sona Da Güzel Bir Egsoz Ucu Takmak.

Alacağım Sesi Tahmin edebiliyorum fakat bu Varex Kapalıyken motoru yorar miyim.

Piyasada 1500 liradan başlayıp 120 liraya kadar giden bir fiyat yelpazesi var. Malum sitede de mevcut bu ucuz olanı. Sizce nasıl bir yol izlersem tatmin edici birşey yapmış olurum?

Son düzenleme:

gogo46

Yeni Üye
51 düz son std. susturucu bence en güzeli.illa ortalıgı inleteyim istiyorsan yorumum yok.

adana işi varexler 300-350tl diyebiliyorum.ben olsam o paralara daha farklı şeyler yapardım.hayırlısı olsun şimdiden

MuraT

, ÇORUM
Araç 1.6 ise 51 lik komple düz boru sonada oem(60mm olabilir en fazla) ağızlı varexlerden tavsiye ederim..hem arkadan bakıldığında spor egzoz yokmuş gbi duracak hemde kumandayı açtığınızda ortalığı yırtacak..300-350 civarı olması lazım..onun haricinde ortaya koymanı tavsiye etmiyorum..

Avalanche

Yeni Üye
51 düz son std. susturucu bence en güzeli.illa ortalıgı inleteyim istiyorsan yorumum yok.

adana işi varexler 300-350tl diyebiliyorum.ben olsam o paralara daha farklı şeyler yapardım.hayırlısı olsun şimdiden

Aynen adanada bu işi yapan biri var malum sitede. Bende oradan almayı dusunuyorum. Bakalım artık.

Araç 1.6 ise 51 lik komple düz boru sonada oem(60mm olabilir en fazla) ağızlı varexlerden tavsiye ederim..hem arkadan bakıldığında spor egzoz yokmuş gbi duracak hemde kumandayı açtığınızda ortalığı yırtacak..300-350 civarı olması lazım..onun haricinde ortaya koymanı tavsiye etmiyorum..

Aga herşey hoş guzel de neden ortaya tavsiye etmiyorsun. Benim asıl amacım ortaya koymak. Neden dersen sonda sessiz bile olsa orjinal harici şekil Susturucu olunca polisler hemen "bu ses çıkartmıyor şimdi ama ayarlıdır bu sök" diyorlar yada ceza kesiyorlar. Ben varexi ortaya koyup sona da sadece Egsoz kafası takip bu sıkıntıyı da ortadan kaldırmak istiyorum.

Son düzenleme:

MuraT

, ÇORUM
Bende sana o Yüzden oem tip ağızlı dedim farkındaysan..60 mm dediğim çap normal egzoz ucun nasılsa ondan çok az daha geniş okadar..yani arkadan herhangi biri baktığı zaman spor yada şekil şükül susturucular gibi belli etmiyo kendini..arkadan bakan orjin susturucun sanıyo..ben ortadan gelen sesi sevmiyorum hem zaten senin varex tarzı kumandalı egzozları ortaya sığdırabilecek yer yok altta..ortaya koyabileceğin egzozlar vanalı olur en fazla oda çok saçma bi sesi var ve hiç beğenmiyorum ben onları..

Avalanche

Yeni Üye
Ok Şimdi Ne Demek İstediğini Anladım. Bende Böyle Bişey Düşünüyorum. Dediğin Gibi Ortaya Koymamam. Sona Koyarim Ucuna Da Orijinaline Yakın Bi Kafa Takarım. Ses Güzelse Kalır Güzel Değilse Birden Fazla Deneme Yaparım, Şuanki Yanık Uclu Egsozu Bozar Ortaya Koyarim Öle Dener Böyle Dener Güzel Bir Ses Yakalarım. Amaç Seyir Halindeyken Sesi Kapatmak ;)

Son düzenleme: