Xenon Far Aydınlatma Değerleri...

cagrinanli

Yeni Üye
Tuningcilerin bile 30000k deli mavi diye sattıkları xenon ... :D beyaz diye sattıkları 8000k xenon :D kimse bilmiyor olayı :D teşekkürler Albay'ım faydalı bir konu :D

By_Engin

, ANKARA
Eline sağlık Ercan. 8000k fotolardaki kadar mavi değil, fotodaki 6000k gibi görünüyor reelde.

Serhun

Yeni Üye
Paylaşım için teşekkrüler Albayım.
Engin aga te bir tane yapalım bunların epsinden, üj bin, bej bin, ne varsa kopçayı çevirip yakalım:))

By_Engin

, ANKARA
Faydalı bir konu olmuş teşekkür ederiz :) 8000 k mıdır yani şimdi ideali?
Çok hafif mavi tonunda ama beyazla karşılaştırırsan farkedersin yok beyaz dersin. En güzeli sarıdır kullanım olarak ama biz kullanımdan çok görseline baktığımızdan beyaz yada mavi tonları kullanıyoruz. Özellikle yağmurlu ve sisli havalarda görebilmek için sarı renk idealdir. Kontrast farkı oluşturur ve görüşü iyileştirir.

Tatoo

Yeni Üye
Çok hafif mavi tonunda ama beyazla karşılaştırırsan farkedersin yok beyaz dersin. En güzeli sarıdır kullanım olarak ama biz kullanımdan çok görseline baktığımızdan beyaz yada mavi tonları kullanıyoruz. Özellikle yağmurlu ve sisli havalarda görebilmek için sarı renk idealdir. Kontrast farkı oluşturur ve görüşü iyileştirir.
Yani abi bende görsel ve çalışma olaraktan dediydim.

oguzhandincel

, ÇORUM
Teşekkürler konu için Ercan abi.Yeni araçların üzerinde orjinalde gelen Xenon değeri 4300 K diye biliyorum,en ideali o diyorlar.Ama bende 8000 k kullanıyorum ve memnunum :D