Yakıt çok mu yakıyor?

hüseyin27

Yeni Üye
Arkadaşlar ışık yandığında mazot tortusu enjektörlere gelmesin diye hemen 20 tl lik mazot aldım. (LT 4.35) yakıt seviyesi en alttan üçüncü çizginin hafif altına kadar çıktı ve 13.8 km gitti neredeyse en alttan ikinci çizgiye geldi ve sonrası zaten ışık. 1.4 HDİ motor bu kadar yakar mı? Ayrıca çok sakin devirinde kullanırım. Neden böyle oluyor?

SeYYaH

Yeni Üye
benimde başıma gelmişti ve 20 TL yakıt almıştık. neredeyse ışık sönmedi bile çünkü sensörler onu çok algılamıyormuş vs.

ortalama yakıt tüketimin nedir ?

cagrinanli

Yeni Üye
Aytaç abiye katılıyorum sensörler. Ben lpgli araca sahibim ve o ışığa tekme atmak istiyorum yokuşu görünce yanar yokuşta araba çalışmamaya kadar gidiyor benzini çekmiyor. Yani demek istemem depodan benzinin sallantısı falan etkiliyor lambayı. Siz depoyu fulleyin 100 km yol gidin normal kullanımınızda bir daha fullleyin gerçek değerler o zaman çıkar. Birde aynı pompadan fullerseniz daha şahane olur. :)

bunyamin.kar

Yeni Üye
Mazotu dibine kadar çektirebilirsin sikinti yok, çünkü deponun içindeki pompada ilk bi filtreleniyor hadi burdan bi şekilde geçti diyelim ikinci olarak mazot filtresi var, arti olarak 20 TL lilk mazotla çokyada az yaktigi anlasilmaz sensor yakiti az algiladigi için isigi yakiyor

By_Aslan

Yeni Üye
Gecen gün bende test etmek için depoyu boşaltıp 100 tl lik yakıt aldım ve hala ışık sönmedi 200 km şehir içi şusnlık durummm